Reklama
Reklama

Muzeum Niepodległości zaprasza na niezwykłą wystawę. Można ją zwiedzić wirtualnie

fot. WMN

Wielkopolskie Muzeum Niepodległości właśnie wzbogaciło swoją ofertę online o wirtualny spacer po ekspozycji "Antoni Radziwiłł oraz jego epoka w listach żony i córek".

To okazja, aby zobaczyć historyczne artefakty związane z rodziną Radziwiłłów. Wspaniałe portrety, widoki miejscowości, w których przebywali, mapy z I połowy XIX wieku, oraz listy, których lektura pozwoli zagłębić się w fascynujące, prywatne życie arystokratycznego rodu - informują miejscy urzędnicy. Wirtualna odsłona wystawy jest dostępna tutaj.

Ekspozycję znajdującą się w budynku Odwachu na Starym Rynku można zwiedzać także osobiście do końca marca. Muzeum czynne jest od wtorku do niedzieli w godzinach od 10:00 do 16:00.

W stylowo zaaranżowanych salach zaprezentowano nietuzinkową postać Antoniego Radziwiłła - jednego z najbardziej wpływowych polskich polityków pierwszej połowy XIX w. Dyplomata, mecenas kultury, wszechstronny artysta, ale też kochający mąż i ojciec przedstawiony został na wielowątkowym tle epoki, w której przyszło mu działać i żyć. Dzieje rodziny Radziwiłłów w Wielkopolsce, po raz pierwszy pokazano przez pryzmat korespondencji - wspaniałych listów autorstwa żony i córek Namiestnika Wielkiego Księstwa Poznańskiego - mówi Joanna Wójcik z Wielkopolskiego Muzeum Niepodległości.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

17℃
4℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
20 km
Stan powietrza
PM2.5
16.95 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro