Reklama

W nocy "malował obudowę samochodowego lusterka". Bardzo zdenerwował się na widok radiowozu

fot. KPP Wolsztyn

Policjanci postanowili skontrolować, co jest przyczyną dziwnego zachowania kierowcy.

W czwartek kilka minut po północy policjanci Wydziału Prewencji podczas patrolu prowadzonego na ul. Komorowskiej w Wolsztynie zwrócili uwagę na zaparkowanego tam Fiata 500, przy którym stał mężczyzna. W pewnym momencie mężczyzna przykucnął, sprawiając wrażenie, że chowa się na widok jadącego w jego kierunku radiowozu.

#peselniemaznaczenia #wonderlandpolska Mezoterapia mikroigłowa w salonach Wonderland -20% tylko do 30 maja! Salon Wonderland Centrum Handlowe ETC Swarzędz Zarezerwuj już teraz -> www.wonderland.pl
REKLAMA

Policjanci zdecydowali się sprawdzić, co robi w tym miejscu. Gdy znaleźli się obok zaparkowanego auta okazało się, że mężczyzna ... maluje farbą w sprayu obudowę lusterka zewnętrznego. Zaskakująca z uwagi na okoliczności czynność wzbudziła podejrzenia mundurowych, którzy postanowili go wylegitymować. Na tej podstawie ustalono, że to 24-letni mieszkaniec województwa podlaskiego, przebywający czasowo na terenie gminy Rakoniewice - przekazuje asp. sztab. Wojciech Adamczyk, oficer prasowy policji w Wolsztynie.

Mężczyzna podczas rozmowy zachowywał się nerwowo, nie potrafił też racjonalnie wytłumaczyć powodu przyjazdu do Wolsztyna i zatrzymania się na parkingu przy ulicy Komorowskiej. Stwierdził jedynie, że zajął się malowaniem, ponieważ ze względu na pracę zawodową nie ma możliwości wykonania go w innym czasie - dodaje.

Zachowanie to wzbudziło u policjantów jeszcze większe podejrzenia, dlatego postanowili przeszukać auto. Wewnątrz pojazdu policjanci znaleźli woreczek strunowy z białym proszkiem oraz plastikową apteczkę z podobną zawartością. Po sprawdzeniu narkotesterem okazało się, że jest to amfetamina o łącznej wadze około 21 gramów - kończy rzecznik.

Mężczyzna usłyszał zarzut posiadania narkotyków zagrożony karą do 3 lat więzienia.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

12℃
3℃
Poziom opadów:
2.5 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
19.28 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro