Reklama

Oficjalnie: lockdown w kolejnym województwie. Obostrzenia w całym kraju utrzymane na kilka kolejnych tygodni!

fot. Juraj Varga z Pixabay

Poznaliśmy nowe szczegóły obostrzeń.

Minister zdrowia, Adam Niedzielski, poinformował, że bardziej ścisłe ograniczenia w województwie warmińsko-mazurskim zostaną utrzymane co najmniej do 20 marca. To oznacza, że nadal zamknięte będą hotele, kina, teatry, muzea i inne instytucje kultury i obiekty sportowe. Jest jeden wyjątek: od 13 marca dzieci z klas 1-3 szkół podstawowych będą tam uczyć się hybrydowo, a nie jak do tej pory zdalnie. Oczywiście w mocy pozostają wszystkie pozostałe obostrzenia, dotyczące m.in. zamknięcia gastronomii i klubów fitness.

Identyczne ograniczenia obejmą od 13 marca województwo pomorskie.

W pozostałych regionach kraju wszystkie obecne obostrzenia będą utrzymane co najmniej do 28 marca.Przedstawiciel rządu zastrzegł jednak, że decyzje dotyczące kolejnych regionów mogą być weryfikowane co tydzień.

Minister potwierdził ponadto informację o ponownym uruchomieniu szpitali tymczasowych. Baza łóżek ma zacząć zwiększać się w nadchodzącym tygodniu.

Adam Niedzielski tłumaczył, że spory wpływ na pogorszenie sytuacji w poszczególnych regionach ma tzw. brytyjska mutacja koronawirusa. - Należy ją uznać za przyczynę rozwój trzeciej fali - powiedział. Zaznaczył, że drugim elementem jest odpowiedzialność obywateli i stosowanie się do ograniczeń.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

17℃
4℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
20 km
Stan powietrza
PM2.5
16.95 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro