Reklama
Reklama

Świętego Rocha: koniec z parkowaniem na dziko. Klepisko zamieni się w ulicę

fot. ZDM

Podpisano umowę z wykonawcą prac.

- Obecnie odcinek ul. św. Rocha biegnący od skrzyżowania z ul. Serafitek w stronę mostu św. Rocha, to pozbawiona przejazdu gruntowa droga, wykorzystywana głównie do "dzikiego" parkowania pojazdów - zauważa Zarząd Dróg Miejskich. - Już wkrótce ten obraz ulegnie diametralnym zmianom. Dzięki nim zwiększy się bezpieczeństwo pieszych i kierowców. Poprawią się też walory estetyczne tej okolicy - dodaje.

Klepisko zniknie, a w jego miejscu pojawi się beton asfaltowy. Utwardzone zostaną zjazdy, a przy jezdni pojawi się chodnik. - Ulica nadal pozostanie bez przejazdu w stronę mostu Rocha - kończyć będzie się zatoką do zawracania. Pomiędzy nią a ul. Kórnicką powstanie chodnik i droga rowerowa, która połączy się z istniejącą infrastrukturą na wysokości skrzyżowania z ul. Przystań - wyjaśniają drogowcy.

Wzdłuż nowego odcinka ulicy zaplanowano miejsca dla aut. Będą tu mogły parkować prostopadle do jezdni. Przy zatoce zaplanowano parkowanie równoległe. Nie zabraknie tu odwodnienia, oświetlenia i kanalizacji deszczowej.

Plac budowy ma zostać przekazany wykonawcy w tym miesiącu. Inwestycja ma się zakończyć w drugiej połowie lipca, a jej koszt to prawie milion złotych.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

9℃
2℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
24.89 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro