Reklama
Reklama

Morderstwo 75-latki nad Wartą: są nowe ustalenia w sprawie z 2018 roku

fot. policja

Choć śledztwo w tej sprawie umorzono, policjanci wciąż szukają mordercy.

Mieszkanka osiedla Jagiellońskiego zaginęła we wrześniu 2018 roku, kilka dni przed odnalezieniem jej ciała. Sekcja zwłok wykazała, że kobietę uduszono. W grudniu 2019 roku śledztwo w tej sprawie umorzono ze względu na to, że nie udało się ustalić sprawcy morderstwa.

Praktyczny zawód w 2 lata! Niskie czesne! Sprawdź! Technik Usług Kosmetycznych w 2 lata! Sprawdź.
REKLAMA

W toku postępowania przesłuchano 30 mężczyzn. Śledczy zabezpieczyli linie papilarne mordercy, a także jego materiał DNA. Policja pokazała też nagranie z monitoringu, na którym widać mężczyznę, który może mieć związek ze śmiercią kobiety. Mimo to nie udało się wskazać kto stoi za tym przestępstwem.

Prokuratura od początku zapewnia, że choć śledztwo umorzono, w każdej chwili sprawę można wznowić.

Z ustaleń Gazety Wyborczej wynika, że policjanci wciąż zajmują się tą sprawą. Z ich ustaleń wynika, że mężczyzna z nagrania znalazł się na Ratajach przypadkiem. Być może czekał na autobus, którym miał odjechać z pobliskiego dworca autobusowego. Policjantów dziwi, że nikt nie rozpoznał poszukiwanego człowieka, a komunikaty z jego wizerunkiem wielokrotnie pojawiały się w mediach. Może to wskazywać, że mężczyzna jest obcokrajowcem.

Funkcjonariusze przygotowali portret pamięciowy. Wynika z niego, że poszukiwany mężczyzna ma niebieskie oczy, ciemne włosy i lekkie zakola. Ma też charakterystyczny chód - lekko ugina noki w kolanach, a stopy wysuwa na zewnątrz. Może mieć od 25 do 35 lat.

Policjanci przez kilka miesięcy pojawiali się ze zdjęciami i portretem pamięciowym mężczyzny w firmach zatrudniających obcokrajowców na terenie Poznania i w okolicy. Wytypowano dwóch mężczyzn - Rosjanina i Ukraińca, którzy w dniu zabójstwa mogli być w Poznaniu. Jeden z nich może być zabójcą kobiety. - Wkrótce po tym tragicznym wydarzeniu wyjechali z kraju. Obecnie czynione są starania o możliwość zweryfikowania ich alibi - informuje Andrzej Borowiak z wielkopolskiej policji.

- Jeśli są osoby, które mają jakąkolwiek wiedzę związaną z tym zdarzeniem proszone są o kontakt. Na informacje czekają policjanci kryminalni z Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu pod specjalnym numerem telefonu - 609 802 912 lub w każdej komendzie policji na terenie całego kraju - dodaje.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

16℃
4℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
11.43 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro