Reklama
Reklama

Szczury nad Maltą

fot. Przemysław Łukaszyk

Gryzonie zauważył nasz czytelnik.

- Spacerując po Malcie, natknąłem się na szczury. Teren w okolicy Maltanki, na którym zazwyczaj można spotkać kaczki, obecnie upodobały sobie także szczury. Czy Poznań podzieli po "lockdownie" los Londynu, który zmaga się z plagą szczurów? - dopytuje Przemysław.

#peselniemaznaczenia #wonderlandpolska Mezoterapia mikroigłowa w salonach Wonderland -20% tylko do 30 maja! Salon Wonderland Centrum Handlowe ETC Swarzędz Zarezerwuj już teraz -> www.wonderland.pl
REKLAMA

W ostatnich dniach zrobiło się głośno o szczurach, które opanowały Londyn. Lockdown i siedzenie w domu sprawiło, że gryzonie zaczęły przemieszczać się do mieszkalnych dzielnic miasta, gdzie mają łatwiejszy dostęp do pożywienia. Jak relacjonują media, szczury potrafią nawet wyjadać pożywienie z karmników dla ptaków. Specjaliści podkreślają, że zwierzęta są głodne, a gdy są głodne, są zdolne do wszystkiego.

W Poznaniu nie ma obecnie sygnałów o tym, by aktywność szczurów była większa niż zwykle. Przed nami deratyzacja, która odbędzie się w kwietniu.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

12℃
3℃
Poziom opadów:
2.5 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
19.28 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro