Reklama
Reklama

SPP na Wildzie i Łazarzu: identyfikatory mieszkańców będą ważne dłużej

Zdjęcie ilustracyjne, archiwum | fot. ZDM

W związku z tym, że z zakupionych identyfikatorów parkingowych nie będzie można korzystać w pełnym zakresie, zostanie przygotowane rozwiązanie wydłużające ich ważność.

Od 1 lutego na razie tylko na części wildeckich i łazarskich ulic postój aut będzie płatny w ramach Strefy Płatnego Parkowania. Przypominamy. Pełną, nową organizację ruchu zrealizowano na prawie 40 wildeckich i łazarskich ulicach. To na nich od początku lutego pobierane będą opłaty za parkowanie. Na pozostałych ulicach płatności będą uruchomione dopiero po zrealizowaniu w całości nowej organizacji ruchu. Przesunięcie w czasie wdrażania strefy na okres jesienno-zimowy wynika z odwołania jednego z oferentów na etapie przetargu. Mająca je rozpatrzyć Krajowa Izba Odwoławcza odroczyła swoje posiedzenie o 3 miesiące z powodu pandemii. To zaburzyło harmonogram. Umowę z wykonawcą można było podpisać dopiero w połowie sierpnia 2020 roku - informuje Agata Kaniewska, rzeczni ZDM.

Studiujesz? Chcesz poznać pracę dla miasta? Wiosenne staże studenckie w Urzędzie Miasta Poznania. Do 1 marca br. aplikuj na www.poznan.pl/mim/staz/
REKLAMA

Ponad 4 tysiące mieszkańców zakupiło już identyfikator parkingowy upoważniający do parkowania w całym sektorze Wildy lub Łazarza. Z uwagi na fakt, że z identyfikatorów parkingowych nie będzie można korzystać w pełnym zakresie, ZDM zapowiada, iż wystąpi do Rady Miasta z prośbą o wydłużenie okresu ważności identyfikatora mieszkańca o okres, w którym strefa nie działała w pełni. To rozwiązanie skierowane byłoby do wszystkich mieszkańców Wildy i Łazarza, którzy już kupili lub kupią identyfikator zanim cały zaplanowany obszar nie zostanie objęty poborem opłat - dodaje Kaniewska.

Opłaty od 1 lutego pobierane będą na następujących ulicach:

Wildy: Olimpijska, Maratońska, Bielniki, Żelazka, Droga Dębińska (od ul. Królowej Jadwigi do Hetmańskiej), Dolna Wilda, Krzyżowa, św. Jerzego, Powstańcza, Wierzbięcice (od ul. Krzyżowej do Czajczej), Madalińskiego, Niedziałkowskiego (od ul. Wierzbięcice do Przemysłowej), Spychalskiego (od ul. Górna Wilda do Wierzbięcice), Żupańskiego (od ul. Różanej do Wierzbięcice), św. Czesława (od ul. Różanej do Wierzbięcice), Poplińskich.

Łazarza: Głogowska (od mostu Dworcowego do ul. Hetmańskiej), Chociszewskiego, Potworowskiego, Stablewskiego (od ul. Głogowskiej do Jarochowskiego), Morawskiego, Sczanieckiej, Bogusławskiego, Szymborskiej, Niegolewskich (od ul. Głogowskiej do Jarochowskiego), Limanowskiego, Wyspiańskiego (od ul. Głogowskiej do Jarochowskiego), Kasprzaka (od Hetmańskiej do Niegolewskich), Matejki (od ul. Niegolewskich do Wyspiańskiego), Klonowica, Drużbackiej, Jarochowskiego (od ul. Hetmańskiej do Wyspiańskiego), Konopnickiej, Orzeszkowej, Śniadeckich (od ul. Grunwaldzkiej do Parkowej), Święcickiego, Grunwaldzka (od Roosevelta do Stolarskiej), Biała, Niecała oraz Małeckiego (od rynku Łazarskiego do Strusia).

Identyfikatory parkingowe można nabyć w kasach ZDM przy ul. Wilczak 17 i Pułaskiego 9, w godzinach: poniedziałek 8.00-18.00, wtorek-piątek 8.00-16.00 - przypomina rzeczniczka ZDM.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

8℃
5℃
Poziom opadów:
2.4 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
12.88 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro