Reklama
Reklama

Za ciężki i za szeroki zatrzymany na trasie S5

fot. ITD

Do zatrzymania pojazdu doszło na wschodniej obwodnicy Poznania.

Jak informuje Inspekcja Transportu Drogowego, zespół pojazdów poruszał się na trasie Mogilno - Cigacice pod Zieloną Górą. Na naczepie transportowano koparkę gąsienicową, dwa zbiorniki DPPL oraz zamiatarkę drogową. - Zamiast przepisowych 40 ton zespół pojazdów ważył o 5 ton więcej i przekroczenie wyniosło 12,5 procent - podaje ITD w Poznaniu. - Dopuszczalny nacisk pojedynczej osi napędowej w ciągniku siodłowym też został przekroczony aż o 33,04 procent. Waga wykazała 15,3 tony, czyli o 3,8 tony za dużo. Szerokość zespołu pojazdów nie powinna być większa od 2,55 m, a po zmierzeniu wyniosła 3,00 m - dodaje.

Studiujesz? Chcesz poznać pracę dla miasta? Wiosenne staże studenckie w Urzędzie Miasta Poznania. Do 1 marca br. aplikuj na www.poznan.pl/mim/staz/
REKLAMA

Ale to nie koniec. Najbardziej wystająca krawędź ładunku nie była oznakowana, a kierowca nie posiadał zezwolenia kategorii siódmej na transport takiego ładunku. - Pojazd został usunięty na parking strzeżony po nieudanej próbie doprowadzenia do normatywności. Wobec przedsiębiorcy zostanie wszczęte postępowanie administracyjne na kwotę 15 000 zł. Kierowca otrzymał mandaty karne w sumie na 300 złotych.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

8℃
5℃
Poziom opadów:
2.4 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
12.49 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro