Reklama
Reklama

Od poniedziałku spore zmiany w okolicach ronda Rataje. Warto wiedzieć, jak jeździć!

fot. PIM

Przypominamy, że rozpoczyna się kolejny etap modernizacji ronda Rataje i związane z nim zmiany w organizacji ruchu.

Nadchodzący etap inwestycji obejmuje przebudowę torowiska tramwajowego na ul. Zamenhofa, na odcinku od tarczy ronda do rejonu ul. Piłsudskiego. Odcinek ten wraz z całą tarczą ronda Rataje zostanie wyłączony dla tramwajów, które w rejon ronda będą dojeżdżać do przystanków końcowych: Os. Piastowskie z kierunku od ronda Starołęka oraz Rondo Rataje z kierunku od AWF. Przez cały weekend montowane są rozjazdy, które umożliwią ruch tramwajów dwukierunkowych.
Po weekendowych utrudnieniach pasażerów komunikacji zbiorowej od poniedziałku czekają kolejne zmiany:
Linie nr 1, 2, 3, 5, 6, 8, 9, 10, 11, 14, 15, 16, 17 - trasa bez zmian.
Linia nr 4: Starołęka - Os. Piastowskie (tabor dwukierunkowy).
Linia nr 7: Ogrody - ... - rondo Starołęka - Os. Piastowskie (tabor dwukierunkowy).
Linia nr 12: Os. Sobieskiego - ... - Królowej Jadwigi - Górna Wilda - 28 Czerwca 1956 roku - Hetmańska - rondo Starołęka - Starołęka
Linia nr 13: Junikowo - Grunwaldzka - Most Dworcowy - Królowej Jadwigi - Rondo Rataje (tabor dwukierunkowy),
Linia nr 18: Ogrody - Dąbrowskiego - Fredry - Centrum - Strzelecka - Królowej Jadwigi - Rondo Rataje (tabor dwukierunkowy).
Linia nr 201: Os. Sobieskiego - ... - most Św. Rocha - Kórnicka - Os. Lecha - Chartowo - Żegrze - Unii Lubelskiej.
Linie autobusowe:
Linia nr 165 - pozostaje zawieszona.
Linia nr 190 - od soboty (23 stycznia) ulegnie wydłużeniu i pojedzie z AWF przez most Królowej Jadwigi, rondo Rataje, Zamenhofa, do ronda Starołęka. Przystanek początkowo-końcowy znajdzie się na ulicy Starołęckiej przy sklepie Biedronka na jezdni w kierunku ronda Rataje.
Linie nr 174 i 190 będą pełniły rolę "autobusów za tramwaj" na ul. Zamenhofa, dowożąc do węzłów przesiadkowych: AWF, Most Św. Rocha/Pl. Bernardyński i Małe Garbary.

Od poniedziałku 25 stycznia obowiązywać będą również nowe zmiany dla kierowców na ul. Zamenhofa i Piłsudskiego. Na wyjeździe z ronda w kierunku Starołęki nieprzejezdny będzie pas wewnętrzny. Do dyspozycji kierowców pozostaną dwa: jeden służący do jazdy w lewo i prosto, a drugi prosto i w prawo. Za skrzyżowaniem z ul. Piłsudskiego fragment ul. Zamenhofa będzie zwężony do jednego pasa, ruch będzie odbywał się pasem zewnętrznym. Zjazd na ul. Piłsudskiego będzie możliwy jednym pasem - tłumaczą urzędnicy PIM.
Z kolei na jezdni ul. Zamenhofa prowadzącej na rondo Rataje do dyspozycji kierowców będą dwa pasy ruchu: jeden służący do jazdy w lewo oraz drugi do jazdy w lewo, prosto i w prawo. Wjazd z ul. Piłsudskiego na ul. Zamenhofa będzie możliwy jednym pasem ruchu - dodają.

Zmiany wprowadzane będą w nocy z 24 na 25 stycznia (z niedzieli na poniedziałek). Na tarczy ronda Rataje oraz na ul. Jana Pawła II i Krzywoustego obowiązywać będzie w dalszym ciągu wprowadzona wcześniej czasowa organizacja ruchu.

Planowany termin zakończenia prac na ul. Zamenhofa to trzeci kwartał tego roku.Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Na ulicach miejscami może być ślisko!
5℃
-4℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
20.49 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro