Reklama
Reklama

Krzywoustego: kierowcy "odzyskają" jezdnię pod przebudowywanym wiaduktem

fot. PIM

Ważna zmiana na ulicy Krzywoustego.

Trwa przebudowa wiaduktu w ciągu ul. Kurlandzkiej, a w rejonie prac ruch odbywa się tylko południową jezdnią ul. Krzywoustego. To zmieni się w nocy z 15 na 16 stycznia, kiedy kierowcom udostępniona zostanie również północna jezdnia.

- Zmiana będzie wstępem do kolejnego etapu prac, czyli rozbiórki południowej części wiaduktu (planowany termin rozpoczęcia to ostatni tydzień stycznia). W ich trakcie ruch poprowadzony zostanie tylko północną jezdnią. O szczegółach będziemy informować. Prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności w rejonie prowadzonych prac i zwracanie uwagi na bieżące oznakowanie - informują Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Spółka poinformowała ponadto, że postanowieniem z 8 stycznia 2021 r. Generalny Dyrektor Ochrony Środowiska uchylił decyzję Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Poznaniu w sprawie wstrzymania decyzji środowiskowej dla inwestycji. Oznacza to, że organ wyższej instancji, jakim jest GDOŚ, uznał skargę na postanowienie RDOŚ złożoną przez miasto Poznań.

Chodzi tutaj o sprawę towarzyszącej inwestycji wycinki zieleni, której sprzeciwiali się okoliczni mieszkańcy. - Zależało nam na znalezieniu zadowalającego rozwiązania. Podjęliśmy próby i przeprowadziliśmy analizy, niemniej w ostatecznej ocenie zarówno pod kątem ochrony drzew jak i formalno-prawnym zmiana lokalizacji ekranu okazała się niemożliwa. Zmiany obecnie prawomocnie wydanych decyzji niosłyby za sobą zbyt duże konsekwencje, a przesunięcie ekranu do jednego metra nie uchroniłoby drzew przed wycinką. Dla wielu mieszkańców wiadukt w ciągu ul. Kurlandzkiej to bardzo ważna przeprawa, która musiała zostać wyłączona z użytku z powodu zagrożenia bezpieczeństwa. Zależy nam na jak najszybszym przywróceniu ruchu na nowo wybudowanym obiekcie. Nie możemy sobie zatem pozwolić na wydłużenie czasu realizacji inwestycji. Po przebudowie mieszkańcy zyskają bezpieczny układ komunikacyjny z chodnikami i trasami rowerowymi, a także nowe nasadzenia zieleni - wyjaśnił Grzegorz Bubula, wiceprezes PIM.

Z pełnym stanowiskiem spółki można zapoznać się na jej stronie internetowej.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Na ulicach miejscami może być ślisko!
5℃
-4℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
20.49 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro