Reklama
Reklama

Już 150 milionów opon powstało w Poznaniu

Fabryka opon Bridgestone Poznań ma powody do świętowania. Z jej linii produkcyjnej zjechała właśnie 150-milionowa opona. Mieszczący się w naszym mieście zakład jest jednym z najważniejszych punktów produkcyjnych oponiarskiego giganta. W opony wyprodukowane dotychczas w Bridgestone Poznań można by wyposażyć 37,5 mln samochodów. Auta te wypełniłyby 70 tys. parkingów takich jak ten pod poznańskim Placem Wolności!

Bridgestone obecny jest w Poznaniu ponad 22 lata. Dziś w tym zakładzie zatrudnionych jest około 2 tysięcy osób, co sprawia że jest on jedną z najważniejszych firm oferujących pracę w Poznaniu. Dzięki zaangażowaniu swoich pracowników tutejszy Bridgestone wyprodukował już 150 milionów opon! Wytwarzane tu produkty eksportowane są do ponad 40 krajów na świecie, w tym na tak odległe rynki jak Zjednoczone Emiraty Arabskie, Oman czy Hong Kong. Jubileuszowa opona, wytworzona w tej fabryce to Potenza Sport - opona do najnowszego modelu Lamborghini - Huracan STO.

- 150-milionowa opona to dla nas symbol sukcesu, do którego codziennie już od 22 lat dokładamy kolejne "cegiełki". A ten sukces to zasługa naszego zespołu składającego się obecnie z ponad 2 tysięcy pracowników, którzy poprzez swoje zaangażowanie budują pozycję naszej marki zarówno w globalnej branży oponiarskiej, jak również lokalnie - umacniając naszą obecność w Wielkopolsce. To właśnie dzięki każdemu z nas Bridgestone Poznań może się rozwijać - skomentował Roman Staszewski, dyrektor fabryki Bridgestone Poznań.

To nie jedyny sukces firmy. Mimo że koronawirus przyniósł znaczne zmiany gospodarcze, które dotknęły wiele branż i niezliczoną liczbę przedsiębiorców, Bridgestone Poznań wciąż się rozwija, realizując projekt, którego celem jest zwiększenie liczby produkowanych dziennie opon do imponujących 40 tysięcy.

- Mimo pandemii, z którą od ubiegłego roku mierzymy się wszyscy, rozbudowa naszej fabryki jest kontynuowana. Od lat realizujemy plany zwiększenia mocy produkcyjnych i zatrudnienia, a także unowocześniania zakładu, czego efekty, w postaci wytworzenia tej symbolicznej 150-milionowej opony, są dziś szczególnie wyraźne. Naszą misją jest służyć społeczeństwu najwyższą jakością i mogę z pewnością stwierdzić, że w naszym zakładzie jest ona w pełni realizowana. Wskazuje na to rosnące zapotrzebowanie na nasze opony, w tym m.in. na wytwarzane w Poznaniu produkty premium marki Bridgestone - dodaje Roman Staszewski.

Więcej na temat fabryki Bridgestone Poznań na stronie: www.bridgestone-poznan.pl

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Uwaga na oblodzenie! Jeszcze do 9.00 obowiązuje ostrzeżenie IMGW
4℃
-4℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
3.76 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro