Reklama
Reklama

Kolejna poznańska ulica doczekała się przebudowy. Mieszkańcy nie będą już grzęznąć w błocie

fot. PIM

W poniedziałek rusza przebudowa ul. Bocianiej na Sołaczu.

7 grudnia rozpoczną się roboty związane z wchodzącą w skład inwestycji budową nowego zbiornika retencyjno-odparowującego. Jego zadaniem będzie gromadzenie nadmiaru deszczówki, by nie zalewała ona ulicy.

Ulica Bociania jest obecnie nieutwardzoną drogą gruntową, na której po deszczach zbiera się woda. Dzięki przebudowie, która ma trwać nie więcej nić 120 dni od podpisania umowy, zyska nową nawierzchnię z kostki betonowej. Poruszać się będą po niej zarówno pojazdy jak i piesi. Zbudowane zostaną zjazdy do posesji, kanał technologiczny, zaś nadmiar wody opadowej i roztopowej do nowego zbiornika będzie odprowadzała kanalizacja deszczowa - mówi Grzegorz Bubula, wiceprezes zarządu spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie.

W związku z rozpoczynającymi się robotami, w poniedziałek w rejonie przebudowywanej ulicy zostanie wprowadzona czasowa organizacja ruchu. Na wyłączonej z ruchu ul. Bocianiej będzie obowiązywał również zakaz parkowania. Wykonawca zapewni jednak dojazd i dojście do posesji mieszkańcom, służbom komunalnym, pojazdom uprzywilejowanym oraz pojazdom budowy - tłumaczą urzędnicy PIM. .

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW ostrzega. Na drogach może być niebezpiecznie!
2℃
-4℃
Poziom opadów:
7.2 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
13.80 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro