Reklama
Reklama

SPP na Łazarzu: pogoda pokrzyżowała plany drogowców. Zapowiedziane prace nie ruszyły na czas

fot. ZDM

Niekorzystne warunki pogodowe spowodowały przesunięcie robót na ul. Potworowskiego, Chociszewskiego i Szymborskiej.

Padający śnieg, a później roztopy i mokra nawierzchnia spowodowały, że, nie rozpoczęto zaplanowanych na łazarskich ulicach prac. Zostały one przesunięte na inne terminy. Zmiana organizacji ruchu na ul. Potworowskiego rozpocznie się w najbliższą sobotę 5 grudnia, a na ul. Chociszewskiego i Szymborskiej dopiero 11 grudnia.

W każdym z tych miejsc roboty powinny potrwać jeden dzień. Należy jednak podkreślić, że kluczowy wpływ na termin rozpoczęcia i zakończenia prac będzie miała pogoda - padający deszcz lub śnieg uniemożliwia wykonywanie oznakowania poziomego, również jeżeli opady wystąpiły dzień wcześniej i nawierzchnia jest nadal mokra - informuje Agata Kaniewska, rzecznik ZDM.
Podczas prac na wszystkich trzech ulicach obowiązywać będzie zakaz zatrzymywania się, a pozostawione auta zostaną odholowane na koszt właścicieli. Informują o tym znaki drogowe. Ponadto za wycieraczki aut parkujących w rejonie planowanych prac trafiają ulotki informujące o konieczności przeparkowania pojazdu. Osoby, których samochody zostaną odholowane muszą liczyć się z koniecznością zapłaty 500 złotych za holowanie, 40 zł za każdą rozpoczętą dobę postoju na parkingu strzeżonym, a także mandatu karnego wystawionego przez straż miejską - dodaje rzeczniczka.

Nowa organizacja ruchu, w tym sposób parkowania, zaczną obowiązywać bezpośrednio po zakończeniu prac. Opłaty za postój zaczną być pobierane dopiero po uruchomieniu SPP na Łazarzu, które jest planowane na 1 lutego 2021 roku.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW ostrzega. Na drogach może być niebezpiecznie!
2℃
-4℃
Poziom opadów:
7.3 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
13.04 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro