Reklama
Reklama

Szykują się spore zmiany na rondzie Rataje!

fot. PIM

Zostaną wprowadzone w nocy z niedzieli na poniedziałek.

Poznańskie Inwestycje Miejskie zapewniają, że prace na przebudowywanym rondzie idą zgodnie z planem, a to oznacza konieczność wprowadzenia kolejnych zmian w organizacji ruchu. Trzeba się z nimi liczyć od nocy z 6 na 7 grudnia.

Najlepszy barber w Swarzędzu! Najlepszy barber w Poznaniu! Depilacja woskiem do usługi barberskiej -50% od ceny regularnej tylko do 31 stycznia! Zarezerwuj wizytę już teraz -> www.wonderland.pl #wonderlandpolska
REKLAMA

- W nocy z 6 na 7 grudnia przywrócony zostanie ruch na skrzyżowaniu ul. Kórnickiej z ul. Jana Pawła II, co oznacza, że jadąc od mostu św. Rocha będzie można skręcić z ul. Kórnickiej w prawo w ul. Jana Pawła II. W dalszym ciągu prowadzone będą prace w obrębie przejścia dla pieszych przez ul. Kórnicką, tuż przy skrzyżowaniu - wyjaśniają PIM.

Równocześnie z ruchu zostanie wyłączone skrzyżowanie ul. Świętego Rocha i Jana Pawła II. - Dla autobusów wyjeżdżających z dworca wybudowana zostanie tymczasowa droga. Ponadto jadący ul. Kórnicką od mostu św. Rocha nie będą mogli skręcić w ul. Serafitek i przejechać do ul. św. Rocha. Takie etapowanie prac pozwala na rozbiórkę jezdni i budowę jej na nowo w miejscach, które do tej pory były przejezdne - dodają.

To jednak nie koniec. Zmiany odczują też kierowcy wjeżdżający na rondo od strony ulicy Krzywoustego. - Na wlocie od autostrady i drogi S11 do dyspozycji kierowców pozostaną dwa pasy ruchu, które zostaną przełożone ze starej części jezdni na nową, czyli na dwa wewnętrzne pasy ruchu. Kierowcy będą przejeżdżać jezdnią z pierwszą warstwą nowej nawierzchni, a prace przeniosą się na zewnętrzne pasy do jazdy na wprost i w prawo.

Do kierowców wystosowano apel, by zachowali szczególną ostrożność w momencie wjazdu na rondo. Tor jazdy zostanie bowiem przesunięty.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Zima w Poznaniu. Od rana znów sypnęło śniegiem
2℃
-1℃
Poziom opadów:
1.3 mm
Wiatr do:
8 km
Stan powietrza
PM2.5
28.98 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro