Reklama
Reklama

Będą rozbudowywać sygnalizację na skrzyżowaniu Żegrze - Kurlandzka - Inflancka

fot. PIM

Prace prowadzone będą przy wyłączonych sygnalizatorach w sobotę od godz. 8.00 do godz. 15.00.

Sobotnie roboty to kolejne zaplanowane działania, mające na celu optymalizację i upłynnienie ruchu na ul. Żegrze i Chartowo od ronda Żegrze do tunelu Franowo, które poprzedzone były monitoringiem prowadzonym przez służby miejskie. Wcześniej rozpoczęto zmiany oznakowania pionowego.

W związku z rozbudową sygnalizacji na skrzyżowaniu Żegrze - Kurlandzka - Inflancka o szczególną ostrożność, wyrozumiałość i zwracanie uwagi na aktualne oznakowanie prosimy kierowców, którzy w czasie prowadzonych prac będą chcieli dojechać do ul. Żegrze od strony ul. Kurlandzkiej. Pasy jezdni doprowadzające ul. Kurlandzką do ul. Żegrze będą zamykane i otwierane naprzemiennie - informują urzędnicy PIM.

Ostatnim elementem optymalizacji ruchu na ul. Żegrze i Chartowo od ronda Żegrze do tunelu Franowo będzie zaplanowane na wtorek i środę (8 i 9 grudnia) uzupełnienie sygnalizacji na skrzyżowaniach ul. Żegrze z ul. Wiatraczną i ul. Bobrzańską o kolejne elementy oraz instalacja nowych programów, które będą sterowały sygnalizatorami na skrzyżowaniach i przejściach dla pieszych na całym odcinku. Prace te będą wykonywane etapowo, w godzinach od 9.00 do 15.00. Instalacja oprogramowania każdej sygnalizacji odbywa się przy wyłączonych światłach i trwa do 1,5 godziny. Prosimy o zachowanie ostrożności podczas prowadzenia robót - dodają urzędnicy PIM.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW ostrzega. Na drogach może być niebezpiecznie!
2℃
-4℃
Poziom opadów:
7.3 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
13.04 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro