Reklama
Reklama

Czy twój dom trzyma ciepło? Można to bezpłatnie sprawdzić

fot. UMP

Mieszkańcy Poznania mogą wziąć udział w akcji "Trzymaj ciepło".

- Jak co roku, do akcji mogą zgłaszać się osoby mieszkające w budynkach jednorodzinnych, bliźniakach i niewielkich willach miejskich z terenu całego Poznania. Przebadane w ramach programu zostaną także kamienice z mieszkaniami opalanymi węglem, przede wszystkim ze śródmieścia, Wildy, Jeżyc i Łazarza - informuje urząd miasta.

- Ze względu na pandemię Covid-19 wprowadzono zmiany w regulaminie tegorocznej akcji. Nie będzie ona prowadzona w tzw. szeregowcach, w których do przeprowadzenia badania konieczne jest przejście przez mieszkanie na tyły budynku. Ekipy nie będą wchodzić do obiektów. Mieszkańcy, którzy chcą być obecni przy badaniu, muszą mieć założone maseczki i zachować dystans minimum 1,5-2 metry - dodają urzędnicy.

W tegorocznej edycji zaplanowano przebadanie 350 domów jednorodzinnych i co najmniej 10 kamienic. Żeby wziąć udział w akcji trzeba wypełnić formularz, który znajdziemy tutaj. Podczas rejestracji trzeba podać adres budynku, swoje imię i nazwisko oraz telefon i adres mailowy do kontaktu.

Pierwsze badania mogą zostać przeprowadzone już w grudniu, ale do tego niezbędne są odpowiednie warunki atmosferyczne. Pomiary wykonuje się pomiędzy godz. 17 a 21. Temperatura nie może przekroczyć 3 stopni Celsjusza, wykluczone są również opady. Raport zostanie przygotowany i wysłany w ciągu 4 tygodni.

Wiedząc, w których miejscach budynek traci ciepło, jego właściciel może zaplanować inwestycję termomodernizacyjną, np. ocieplanie obiektu, uszczelnianie lub wymianę okien i drzwi, montaż rolet czy wymianę grzejników.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Silny mróz w Poznaniu w prognozie zagrożeń IMGW
-1℃
-5℃
Poziom opadów:
1.9 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
9.17 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro