Reklama
Reklama

Kobieta ranna w wypadku dwóch pojazdów. Do więzienia mogą trafić obaj kierowcy

fot. KPP Wolsztyn

We wtorek wieczorem doszło do wypadku na terenie powiatu wolsztyńskiego.

Około godziny 20 na ul. Wczasowej w Karpicku zderzyły się dwa pojazdy. - Jak ustalili skierowani na miejsce policjanci, powodem zdarzenia było nieustąpienie pierwszeństwa przez kierowcę dostawczego, opla który wyjeżdżając z parkingu włączał się do ruchu. W następstwie zderzenia pojazdów ranna została pasażerka osobowego forda, która z urazem nogi przetransportowana została do wolsztyńskiego szpitala. Po przeprowadzonych badaniach ustalono, że kobieta doznała złamania kości udowej - relacjonował asp. sztab. Wojciech Adamczyk.

Obaj kierujący byli trzeźwi, ale mężczyzna prowadzący forda dziwnie się zachowywał. Dodatkowe badanie wykazało, że znajdował się on pod wpływem amfetaminy. W tej sytuacji zatrzymano jego prawo jazdy.

- Finalnie obaj uczestnicy zdarzenia usłyszą zarzut popełnienia przestępstwa. W przypadku kierowcy Opla jest to zarzut spowodowania wypadku drogowego, natomiast w odniesieniu do kierowcy Forda, kierowanie pojazdem mechanicznym pod wpływem substancji odurzających. Karą w takim przypadku jest odpowiednio do 3 i 2 lat pozbawienia wolności - wyjaśnił asp. sztab Adamczyk.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Silny mróz w Poznaniu w prognozie zagrożeń IMGW
-1℃
-5℃
Poziom opadów:
1.9 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
9.17 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro