Reklama
Reklama

SPP na Wildzie i Łazarzu: zniżki tylko dla zameldowanych. Można to zrobić przez internet

fot. ZDM

Trwają prace związane z wprowadzeniem Strefy Płatnego Parkowania na Wildzie i Łazarzu.

Z perspektywy mieszkańca ważna jest kwestia uregulowania spraw meldunkowych. Nie brakuje osób, które nawet przez lata mieszkają w różnych miejscach, nie meldując się w nich. Zarząd Dróg Miejskich przypomina jednak, że identyfikatory mieszkańca uzyskają tylko osoby zameldowane na pobyt stały lub czasowy (minimum 3 miesiące) na terenie przyszłej SPP.

Co ważne, dopełnienie formalności związanych z meldunkiem nie wymaga wizyty w urzędzie. Można to zrobić przez internet, a cała procedura jest szybka i prosta, wymaga ona jednak posiadania np. profilu zaufanego. Szczegóły znajdziemy tutaj.

- Identyfikator umożliwia parkowanie w sektorze SPP lub ŚSPP, w którym zameldowany jest posiadacz dokumentu, za 30 zł miesięcznie za pierwszy pojazd i 150 zł za kolejny. Stawka dla pojazdu przewożącego osobę z niepełnosprawnością lub pojazdu kombatanta Powstania Poznańskiego Czerwca 1956 r. wynosi 5 zł miesięcznie - informuje ZDM.

- Do 31 sierpnia 2021 r. mieszkańcy Wildy i Łazarza mogą skorzystać ze specjalnej promocji. Możliwy jest jednorazowy zakup identyfikatora na okres 12 miesięcy w cenie 10 zł za miesiąc, a więc za kwotę 120 zł (zamiast 330 zł). Dokument można nabyć w Biurze Obsługi Klienta Wydziału Parkowania przy ul. Pułaskiego 9, czynne w poniedziałek w godz. 8.00-18.00, wtorek-piątek w godz. 8.00-16.00. Dodatkowych informacji udziela Wydział Parkowania ZDM, tel. 61 646 33 44 (poprzez infolinię POznań*Kontakt czynną w godz. 7.30-20.00), e-mail: [email protected] - dodają urzędnicy.

Przy zakupie należy okazać m.in. dowód osobisty, dokument poświadczający, że jesteśmy właścicielem auta (ewentualnie odpowiednią umowę z pracodawcą lub firmą leasingową) i oryginał pierwszej strony PIT-u za poprzedni rok - do uzyskania identyfikatora konieczne jest płacenie podatków w Poznaniu.

SPP na Wildzie i Łazarzu ruszy 1 lutego.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW ostrzega. Na drogach może być niebezpiecznie!
2℃
-4℃
Poziom opadów:
7.3 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
13.04 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro