Reklama
Reklama

Od poniedziałku kolejne utrudnienia na Łazarzu

fot. ZDM

W związku z wprowadzaniem Strefy Płatnego Parkowania drogowcy przeprowadzą prace na ulicach Kasprzaka i Matejki.

Od 30 listopada prace zaczną się na ulicy Kasprzaka, a dzień później na ulicy Matejki. - Odcinki objęte zmianami to na ulicy Kasprzaka od skrzyżowania z ul. Hetmańską do ul. Niegolewskich oraz ul. Matejki od ul. Niegolewskich do ul. Berwińskiego. Na całym tym obszarze zachowany zostanie ruch w dwóch kierunkach, a parkowanie odbywać będzie się równolegle po obu stronach ulicy. Wprowadzone zostanie ograniczenie prędkości jazdy do 30 km/h - informuje Zarząd Dróg Miejskich.

Kierowcy muszą się tu liczyć z utrudnieniami. Podczas prac obowiązywać bowiem będzie zakaz zatrzymywania się. - Prace powinny potrwać jeden dzień. Należy jednak podkreślić, że kluczowy wpływ na termin zakończenia robót będzie miała pogoda - padający deszcz uniemożliwia wykonywanie oznakowania poziomego, również jeżeli opady wystąpiły dzień wcześniej i nawierzchnia jest nadal mokra - dodaje.

Auta pozostawione na wyznaczonych odcinkach będą odholowywane na koszt właściciela. - W kolejnym tygodniu, od 2 do 4 grudnia, prace związane z wdrażaniem SPP na Łazarzu ruszą na ulicach: Potworowskiego, Chociszewskiego, Szymborskiej, Morawskiego i Bogusławskiego. Nowa organizacja ruchu, w tym sposób parkowania, zaczną obowiązywać bezpośrednio po zakończeniu prac. Opłaty za postój będą pobierane dopiero po uruchomieniu SPP na Łazarzu, które jest planowane na 1 lutego 2021 roku.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW ostrzega. Na drogach może być niebezpiecznie!
2℃
-4℃
Poziom opadów:
7.3 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
67.25 μg/m3
Dostateczny
Zobacz pogodę na jutro