Reklama
Reklama

Charakterystyczne Ding-dong również w domu. ZTM udostępnia pliki dźwiękowe

fot. ZTM

To specjalny prezent od ZTM z okazji dnia św. Katarzyny - patronki przewoźników.

W związku z aktualną sytuacją epidemiczną podjęta została decyzja o rezygnacji z organizacji w tym roku wydarzeń, tradycyjnie już towarzyszących obchodom Katarzynek. Nie było między innymi corocznego festynu MPK.

Dla wszystkich miłośników komunikacji miejskiej ZTM przygotował w tym roku specjalny prezent. Każdy może pobrać pliki dźwiękowe, które słyszymy w autobusach i tramwajach podczas codziennych podróży na liniach ZTM.

ZTM już od kilku lat udostępnia otwarte dane, z których wszyscy mogą swobodnie korzystać. Treści udostępniane są bezpłatnie na zasadach powszechnego dostępu i znajdują się w zakładce "dla deweloperów" teraz zbiór plików został rozszerzony o zapowiedzi głosowe przystanków, które można usłyszeć podczas przejazdów tramwajami i autobusami na liniach ZTM Poznań - informuje Bartosz Trzebiatowski, rzecznik ZTM. To ponad 1300 plików dostępnych dla każdego. Można pobrać np. zapowiedź przystanku, usłyszeć specyficzny gong, który pojawia się przed zapowiedzią głosową lub odtworzyć charakterystyczne komunikaty.

Dzięki otwieraniu i udostępnianiu danych dajemy możliwość współdecydowania o sposobie wykorzystania danych będących w posiadaniu Miasta. Takie informacje mogą umożliwiać prowadzenie badań oraz tworzenie oprogramowania na potrzeby użytkowników publicznego transportu zbiorowego lub nowoczesnych usług ułatwiających funkcjonowanie w naszej aglomeracji - wyjaśnia Jan Gosiewski dyrektor Zarządu Transportu Miejskiego.

Przypominamy, że użytkownicy mogą korzystać z otwartych danych dla własnych potrzeb, ale także po to, by móc stworzyć i zaoferować alternatywny dostęp do informacji (na przykład poprzez aplikacje komercyjne lub serwisy zewnętrzne). Warunkami ponownego wykorzystania informacji są: poinformowanie o źródle danych, dacie ich ostatniej aktualizacji oraz o ich przetworzeniu - dodaje Trzebiatowski.

Dostęp do dźwięków znajduje się tutaj.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW ostrzega. Na drogach może być niebezpiecznie!
2℃
-4℃
Poziom opadów:
7.3 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
13.04 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro