Reklama
Reklama

ZDM przypomina o zmianach na Starym Mieście. Gdzie już obowiązuje jeden kierunek?

fot. ZDM

Zmiany w organizacji ruchu wprowadzone zostały na ul. Łąkowej i części ul. Kwiatowej.

Choć wciąż trwają prace przy wdrażaniu organizacji ruchu, to jednak najważniejsze zmiany już obowiązują. Wśród nich jest wprowadzenie jednego kierunku ruchu na ul. Łąkowej - można jechać tylko od ul. Krakowskiej do ul. Strzeleckiej oraz na części ul. Kwiatowej - teraz trzeba jechać od ul. Łąkowej do ul. Rybaki. Nie dotyczy to rowerzystów, dla których powstaje kontraruch.

Najlepszy barber w Swarzędzu! Najlepszy barber w Poznaniu! Depilacja woskiem do usługi barberskiej -50% od ceny regularnej tylko do 31 stycznia! Zarezerwuj wizytę już teraz -> www.wonderland.pl #wonderlandpolska
REKLAMA

Dzięki tym zmianom na ul. Łąkowej można było przesunąć parkowanie samochodów na jezdnię, a tym samym udostępnić chodniki pieszym. Wcześniej, zdarzało się, że parkujące pojazdy uniemożliwiały przejście chodnikiem i trzeba było przeciskać się pomiędzy pozostawionymi autami. Dodatkowo poprawiła się widoczność w rejonie skrzyżowań przez co mniejsze jest ryzyko kolizji lub wypadku - informuje Agata Kaniewska, rzecznik ZDM.

Zmiany to jeden z elementów Pakietu dla mobilności. Jego głównym założeniem jest zapewnienie odpowiedniego dystansu społecznego, czyli zwiększenie przestrzeni do przemieszczania się pieszych i rowerzystów. Zmiany zostały już wprowadzone m.in. w rejonie szkół, na Jeżycach, Ratajach i Śródce - kończy rzeczniczka.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Zima w Poznaniu. Od rana znów sypnęło śniegiem
2℃
-1℃
Poziom opadów:
1.3 mm
Wiatr do:
8 km
Stan powietrza
PM2.5
50.38 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro