Reklama
Reklama

Przed południem utrudnienia na ulicach: będą protestować taksówkarze

fot. Włodzimierz Hoppel

Spotkają się o 11.00 na parkingu przy CH M1 na Franowie i stąd ruszą w stronę centrum Poznania.

- Protestujemy na ulicach wielu polskich miast, by walczyć o obronę naszych miejsc pracy. Jak wiecie mimo złej sytuacji w jakiej znalazła się nasza branża, nie zostaliśmy wzięci pod uwagę przy projektowaniu branżowej tarczy antykryzysowej - informują organizatorzy. - Protest w środę jest nieprzypadkowy, zbiera się również Senat, który będzie obradował nad ustawą ws. Covid 19, która określa rodzaj i charakter pomocy dla przedsiębiorców najbardziej poszkodowanych w wyniku wprowadzonych obostrzeń. Rozmawiamy z politykami, posłami, senatorami, dziennikarzami. Otrzymaliśmy potwierdzone informacje, że odpowiednia poprawka do ww. ustawy, która uwzględnia taksówkarzy zostanie poddana pod głosowaniu podczas obrad Senatu RP. To, czy zostanie przyjęta, zależy tylko od nas, od tego czy pokażemy swoją siłę i solidarność - dodają.

Najlepszy barber w Swarzędzu! Najlepszy barber w Poznaniu! Depilacja woskiem do usługi barberskiej -50% od ceny regularnej tylko do 31 stycznia! Zarezerwuj wizytę już teraz -> www.wonderland.pl #wonderlandpolska
REKLAMA

Protest ma się odbyć nie tylko w Poznaniu, ale też na ulicach Białegostoku, Bydgoszczy, Częstochowy, Katowic, Kielc, Krakowa, Łodzi, Płocka, Rzeszowa, Trójmiasta, Warszawy. W Poznaniu taksówkarze przejadą z Franowo w stronę centrum naszego miasta w kolumnie pojazdów. Utrudnienia spodziewane są przed południem.


  • Aktualizacja
    środa, 25.11.2020 r., godz. 13.09
    Aktualizacja
    środa, 25.11.2020 r., godz. 13.09
    Taksówki przejechały powoli przez centrum Poznania. Nie blokowano jednak skrzyżowań czy ulic - samochody zatrzymywały się jedynie na czerwonych światłach.
Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Zima w Poznaniu. Od rana znów sypnęło śniegiem
2℃
-1℃
Poziom opadów:
1.3 mm
Wiatr do:
8 km
Stan powietrza
PM2.5
50.38 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro