Reklama
Reklama

Kierowca ciężarówki jechał bez uprawnień. Stracił je ze względu na wadę słuchu

fot. WITD Poznań

Brak uprawnień do prowadzenia pojazdu odpowiedniej kategorii podczas rutynowej kontroli ujawnili inspektorzy WITD z Konina.

W ubiegłym tygodniu podczas patrolu w okolicach Pleszewa inspektorzy z oddziału konińskiego zatrzymali zespół pojazdów należący do polskiego przedsiębiorcy. W ładowni znajdowały się elementy żeliwne z pobliskiego magazynu i miały trafić do odbiorcy w Pleszewie.

Na wstępie inspektorzy sprawdzili dokumenty. Okazało się, że kierowca nie posiadał odpowiednich uprawnień do prowadzenia takiego zestawu pojazdów, czyli prawa jazdy kategorii C+E. Kierowca sam przyznał, że stracił uprawnienia ze względu na wadę słuchu, ale wcześniej je miał i potrafi jeździć takimi pojazdami - przekazują inspektorzy WITD. Ze względu na to, że nie było innego kierowcy, który mógłby dokończyć przewóz, a odległość do celu była niewielka, szoferowi pozwolono dokończyć transport towaru - dodają.

Ostatecznie kierowca otrzymał dwa mandaty karne na łączną sumę 450 zł za brak odpowiednich uprawnień oraz brak kwalifikacji zawodowego kierowcy, natomiast wobec przedsiębiorcy, będącego zarazem osobą zarządzającą transportem, zostanie wszczęte postępowanie administracyjne na kwotę 4000 zł.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest kolejne dziś ostrzeżenie IMGW
4℃
1℃
Poziom opadów:
1.3 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
18.62 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro