Reklama
Reklama

Na ulicach Grunwaldu pojawi się więcej drzew. "Będą rosły w miejscach, gdzie zieleń została zniszczona przez parkujące samochody"

fot. ZDM

Jesienne nasadzenia potrwają do początku grudnia.

Lipy, miłorzęby, jesiony i klony to tylko niektóre gatunki drzew, które pojawią się w najbliższym dniach na kilku grunwaldzkich ulicach.

Na ulicy Listopadowej posadzonych zostanie kolejnych 10 lip. Tym razem prace ogrodnicze prowadzone są po północno-zachodniej stronie ulicy, na odcinku od ulicy Racławickiej do Jugosłowiańskiej i przy posesji nr 10. Jest to kontynuacja prac prowadzonych wiosną tego roku na wcześniejszym odcinku ulicy - tłumaczy Agata Kaniewska, rzecznik ZDM.

Drzewa zostaną posadzone w miejscach, gdzie kiedyś była zieleń, ale została zniszczona m.in. przez parkujące samochody. Tam, gdzie będzie taka potrzeba odbrukowane zostaną utwardzone dawniej pasy zieleni. Nowa zieleń zostanie zabezpieczona przed zniszczeniem drewnianymi słupkami - dodaje rzeczniczka.

Jak zapowiada ZDM kolejne nasadzenia będą na ulicy Promienistej, na odcinku od posesji nr 43 do nr 53. W pasie zieleni, po wschodniej stronie ulicy, posadzonych zostanie 12 miłorzębów.

Również mieszkańcy ul. Jugosłowiańskiej, na odcinku od ulicy Babimojskiej do nieruchomości nr 20, będą mogli się cieszyć z nowych drzew. W tej lokalizacji odtwarzane będą pasy zieleni biegnące po obu stronach ulicy. Posadzone zostaną jesiony, wiśnie i klony. Tereny zielone zostaną również zabezpieczone słupkami przed nielegalnym parkowaniem - kończy Kaniewska.

Nasadzenia pozytywnie zaopiniowała Rada Osiedla Grunwald Południe. Prace zostały też wsparte finansowo przez lokalny samorząd.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW ostrzega. Na drogach może być niebezpiecznie!
2℃
-4℃
Poziom opadów:
7.3 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
67.25 μg/m3
Dostateczny
Zobacz pogodę na jutro