Reklama
Reklama

Winiary: "stalker" prześladuje samochód parkujący na osiedlu. Auto regularnie jest dewastowane

fot. widz WTK

O sprawie informuje właścicielka pojazdu.

- Od kilku miesięcy jestem gościem osiedla Winiary, od ulicy Św. Leonarda. Widocznie komuś się to nie podoba, mimo że znaki drogowe mówią o strefie zamieszkania i parking jest ogólnodostępny, od kilku miesięcy auto jest oklejane kartkami, urwano mi ramkę tablicy (udało się jej nie zgubić), porysowano mi klapę bagażnika. W poniedziałek pomiędzy godz 11.00 i 19.00 auto zostało oblane niewiadomego pochodzenia substancją, oraz obrzucone jajkami - pisze Anna, widz WTK.

Kobieta zgłosiła sprawę policji. - Obawiam się, że na tym osiedlu grasuje psychopata, stalker. Ta osoba dosłownie śledzi mój samochód. Może jakaś wzmianka da tej osobie do myślenia, że nie tędy droga, a parking nie jest jego własnością prywatną - dodaje.

Marta Mróz z poznańskiej policji przyznaje, że takie zgłoszenie wpłynęło w poniedziałek do policjantów. - Funkcjonariusze otrzymali zgłoszenie drogą mailową. Teraz będą kontaktować się ze zgłaszającą, która musi określić wysokość strat spowodowanych przez wandala. Zostanie wszczęte postępowanie w związku z uszkodzeniem mienia. W zależności od wysokości strat może to być wykroczenie lub przestępstwo - tłumaczy Mróz.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

2℃
-1℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
12.01 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro