Reklama
Reklama

Na mostach i wiaduktach może być ślisko. Drogowcy prowadzą już pierwsze zimowe działania na drogach

fot. ZDM

Niebezpieczne sytuacje w ramach Akcji Zima można już zgłaszać do ZDM.

W weekend na niektórych poznańskich ulicach można już było spotkać drogowców prowadzących pierwsze działania związane z zimowym utrzymaniem dróg.

Najlepszy barber w Swarzędzu! Najlepszy barber w Poznaniu! Depilacja woskiem do usługi barberskiej -50% od ceny regularnej tylko do 31 stycznia! Zarezerwuj wizytę już teraz -> www.wonderland.pl #wonderlandpolska
REKLAMA

Z uwagi na mokre nawierzchnie i spadającą temperaturę trzeba było zabezpieczyć jezdnie na mostach i wiaduktach przed pojawieniem się śliskości. Tak było między innymi na mostach: Uniwersyteckim, Dworcowym, Lecha, a także na wiaduktach nad PST. Podobne działania prowadziliśmy na ulicach: Radojewo, św. Wawrzyńca, Bukowskiej, Czechosłowackiej, Wspólnej, Hetmańskiej oraz na węźle Kotowo - informuje Agata Kaniewska, rzecznik ZDM.

Kierowcom przypominamy o tym by zachować szczególną ostrożność na ulicach, szczególnie teraz gdy warunki do jazdy mogą się bardzo szybko zmieniać - dodaje.

Zgłoszenia dotyczące Akcji Zima są przyjmowane przez komórkę dyspozytorską całodobowo do 31 marca 2021 roku, w siedzibie ZDM, tel. 61 64 77 231, mail: [email protected]


Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Zima w Poznaniu. Od rana znów sypnęło śniegiem
2℃
-1℃
Poziom opadów:
1.3 mm
Wiatr do:
8 km
Stan powietrza
PM2.5
19.61 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro