Reklama
Reklama

W Poznaniu przybywa ścieżek rowerowych. W 10 lat wybudowano ich ponad 150 km

fot. PIM

O rozwój infrastruktury dla rowerzystów zapytał w interpelacji radny PiS Mateusz Rozmiarek.

- Uprzejmie proszę o informację, w jakim zakresie na przestrzeni lat 2010-2019 uległa zmianie długość ścieżek rowerowych w Poznaniu (ile ich było, w kilometrach - dziesięć lat temu, i jak te dane prezentowały się na koniec ubiegłego roku), a także które miejsca obecnie będą przygotowywane pod budowę ścieżek i jaka jest docelowa długofalowa propozycja miasta dotycząca wyznaczenia nowych dróg rowerowych w przyszłości - napisał w dokumencie radny.

Odpowiedział mu zastępca prezydenta, Jędrzej Solarski. Okazuje się, że w ciągu 10 lat w Poznaniu przybyło ponad 150 kilometrów dróg dla rowerzystów. W 2010 roku ścieżki rowerowe w Poznaniu miały 94 kilometry, a na koniec 2019 roku 248,5 km. Największy przyrost zaobserwowano w latach 2016 - 2017. Na koniec 2016 roku w mieście były 153 kilometry dróg rowerowych, a na koniec 2017 roku już blisko 220.

Obecnie w realizacji są drogi rowerowe m.in. na Grunwaldzkiej, Dolnej Wildzie, w ramach trasy na Naramowice, przebudowy ronda Rataje, a także łącznik Wartostrady z ulicą Estkowskiego. Wśród obecnie realizowanych i planowanych dróg dla rowerzystów wymieniono także między innymi: Kórnicka (Piotrowo - Most Rocha); Szymanowskiego; Św. Wawrzyńca (Niestachowska - Kościelna); Złotowska (odcinek Miastkowska - Malwowa); Trasa Solna (odcinek Kulasa - Cypel Nadwarciański); Trasa Kórnicka (Jana Pawła II - Inflancka); Dmowskiego (Miedziana - Potockiej); Ługańska (Szczepankowo - Bodawska); Królowej Jadwigi - Strzelecka (Most Królowej Jadwigi - Krakowska); kontraruchy w ramach Strefy Płatnego Parkowania na Wildzie i Łazarzu.

Przedstawiono też nowy harmonogram rekomendowanych prac. Ich realizacja jest jednak uzależniona od możliwości finansowych miasta (zdjęcie tabeli poniżej).

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Będzie ślisko! IMGW ostrzega przed oblodzeniem dróg i chodników
4℃
0℃
Poziom opadów:
0.5 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
22.96 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro