Reklama
Reklama

Spore zmiany przy poznańskich cmentarzach. Jednokierunkowe ulice, ograniczenia prędkości i objazdy!

fot. UMP

Zbliża się okres Wszystkich Świętych. Jak co roku, w okolicach poznańskich nekropolii wprowadzane będą zmiany w organizacji ruchu.

W rejonie większości poznańskich cmentarzy już od soboty 24 października do poniedziałku 2 listopada wprowadzone zostaną ograniczenia prędkości do 30 km/h.W związku z wprowadzeniem zakazu ruchu pojazdów ciężarowych (na ul. Warszawskiej w stronę centrum, na ul. Arciszewskiego w stronę ul. Ściegiennego, a także na ul. Lutyckiej i ul. Gnieźnieńskiej) wyznaczone zostaną dla nich objazdy.

#peselniemaznaczenia Peelingi medyczne peel mission Lift Peel i Reti Peel w listopadzie -30% #wonderlandpolska
REKLAMA

1 listopada oraz w dniach wzmożonego ruchu samochodowego wyznaczone zostaną dodatkowe miejsca parkingowe w rejonach cmentarzy - na lewych pasach ruchu i w pasach rozdziału (na Górczynie i Miłostowie, na ul. Św. Antoniego, Książęcej i ul. Grunwaldzkiej) lub na poboczach ulic (ul. Lutycka, Szczawnicka, ul. Wieruszowska, ul. Morasko).
Przy cmentarzu na Górczynie w oba weekendy dostępne będą miejsca parkingowe w pasie rozdziału ul. Arciszewskiego. Z kolei miejsca parkingowe w zatoce ul. Ściegiennego w dniach 31 października i 1 listopada będą służyć wyłącznie osobom z niepełnosprawnościami. Przed wejściem na cmentarz dostępne będą tylko miejsca do krótkotrwałego zatrzymania się i wysadzenia pasażerów.

Wokół niektórych cmentarzy tradycyjnie wprowadzony zostanie jeden kierunek ruchu - ul. Jasna Rola, ul. Bronisława, ul. Wiśniowa, ul. Gnieźnieńska i ul. Kordeckiego. Ponadto na Junikowie od 24 października ul. Chryzantemowa będzie w tym roku jednokierunkowa od ul. Malwowej do ul. Owczej. Na ul. Cmentarnej i Owczej ruch jednokierunkowy obowiązywać będzie 1 listopada oraz - na wniosek policji - także w inne dni wzmożonego ruchu samochodowego.

Nowością poprawiającą bezpieczeństwo parkujących i pieszych będzie obowiązujący dnia 1 listopada jeden kierunek ruchu pojazdów na ul. Lechickiej od skrzyżowania z ul. Dojazd do ul. Podolańskiej. Objazd w kierunku przeciwnym wyznaczono ul. Podolańską, Wojska Polskiego i Witosa. W związku z tym w niedzielę wyjazd z ul. Szczawnickiej w ul. Lutycką będzie możliwy tylko w prawo - informują miejscy urzędnicy.

Na Miłostowie, podobnie jak w roku ubiegłym, na wysokości wejścia na cmentarz w oba świąteczne weekendy wyznaczone będzie tymczasowe przejście dla pieszych przez ul. Warszawską (1 listopada - przez obie jezdnie). Obok, na części postoju taksówek, 1 listopada możliwe będzie krótkotrwałe zatrzymanie samochodu w celu wysadzenia pasażerów w pobliżu wejścia na cmentarz - dodają.

Miejsca dla dla wysiadających zostaną także wydzielone przed cmentarzem na ul. Nowina oraz na ul. Ściegiennego przed bramą cmentarza na Górczynie.

Policjanci pełniący służbę przy poznańskich nekropoliach będą mogli wprowadzać dodatkowe, dostosowane do okoliczności, zmiany w organizacji ruchu. Obejmuje to w szczególności jeden kierunek ruchu na ul. Cmentarnej i Owczej na Junikowie (w kierunku ul. Złotowskiej - przed i po 1 listopada) oraz na ul. Gnieźnieńskiej (od firmy "Nivea" do ul. Bałtyckiej - w sobotę 31 października) - kończą urzędnicy.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

4℃
-2℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
47.12 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro