Reklama

Policjanci poszukują kobiety ze zdjęcia. Rozpoznajesz?

fot. KMP Poznań

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji Poznań Nowe Miasto prowadzą postępowanie w sprawie oszustwa metodą "na policjanta".

Do zdarzenia doszło 13 sierpnia. Tego dnia, na stacjonarny numer telefonu starszej pani zadzwoniła kobieta, która poprosiła o rozmowę z wujkiem. Po chwili, połączenie to zostało przerwane i po kilku minutach na ten sam numer telefonu zadzwonił mężczyzna, który przedstawił się jako policjant - powiedział, że nazywa się Andrzej Sokołowski. Mężczyzna oświadczył, że pieniądze starszej pani, które zgromadziła na koncie bankowym są zagrożone i prosi o pomoc w ujęciu sprawców, którzy dokonują ich kradzieży - relacjonuje sierż. szt. Marta Mróz z poznańskiej policji.
Następnie seniorka została poinstruowana przez oszusta o tym, jak ma dalej postępować. Zdezorientowana kobieta zgodnie z instrukcjami wypłaciła kilkadziesiąt tysięcy złotych, schowała pieniądze do torby i wyrzuciła przez okno. Paczkę odebrała młoda dziewczyna. Kamery monitoringu nagrały osobę, która może mieć związek ze sprawą - dodaje.

Osoby, które rozpoznają kobietę ze zdjęć, lub mają jakiekolwiek informacje na ten temat, proszone są o kontakt z policjantami pod całodobowymi numerami telefonu 47 77 123 11 lub 112.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

3℃
2℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
12 km
Stan powietrza
PM2.5
25.25 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro