Reklama

Na dwóch poznańskich ulicach posadzonych zostanie ponad półtora tysiąca roślin. Będą odholowywać auta!

fot. ZDM

Nowa zieleń pojawi się na ulicach Białej i Niecałej.

Prace zieleniarskie zostaną przeprowadzone wraz ze zmianą organizacji ruchu, związaną z wdrożeniem na Łazarzu Strefy Płatnego Parkowania. Początek prac w najbliższy czwartek. Będzie to możliwe dzięki uwolnieniu chodników na obu ulicach od parkujących na nich aut - informuje Agata Kaniewska, rzecznik ZDM.

Na ulicach Białej i Niecałej pojawią się róże, trzemieliny, lilaki i begonie. Na pierwszej z nich pojawią się też dwa klony. Zgodnie z projektem nowej organizacji ruchu, dotychczasowe parkowanie skośne częściowo na jezdni i chodniku zastąpią równoległe miejsca postojowe po obu stronach ulic.

Prace związane z nasadzeniami rozpoczną się w czwartek 22 października od ul. Białej. Od tego dnia po stronie północnej obowiązywać będzie zakaz zatrzymywania się. 26 października zakaz obejmie też południową stronę ulicy. Znaki informujące o ograniczeniu parkowania pojawiły się w terenie. Natomiast na ul. Niecałej zakaz zatrzymywania się obowiązywać będzie od 29 października po stronie zachodniej i od 2 listopada po stronie wschodniej. Pozostawione pojazdy zostaną odholowane na koszt właścicieli - dodaje Kaniewska.

Zakończenie robót na ul. Białej planowane jest na 30 października, a na ul. Niecałej potrwają one do 20 listopada. Po zakończeniu prac obowiązywać będzie docelowa organizacja ruchu, w tym nowy sposób parkowania, zgodny z projektem SPP. Całkowity koszt nasadzeń wyniesie 182 tysiące złotych i zostanie sfinansowany ze środków Rady Osiedla Św. Łazarz.


Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Będzie ślisko! IMGW ostrzega przed oblodzeniem dróg i chodników
4℃
0℃
Poziom opadów:
0.5 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
34.89 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro