Na ul. Ściegiennego wraca stała organizacja ruchu

fot. PIM

Utrudnienia miały związek z przebudową ulicy Kordeckiego. Obecnie w tym miejscu zakończyły się już bezwykopowe roboty, związane ułożeniem pod jezdnią sieci teletechnicznych, elektrycznych i kanalizacji deszczowej.

W nocy z 22 na 23 października (z czwartku na piątek) na ul. Ściegiennego, na wysokości ul. Kordeckiego, wróci stała organizacja ruchu.
Dzięki zastosowanym przy budowie kanalizacji deszczowej rozwiązaniom technicznym - przeciskowi pod jezdnią bez konieczności jej rozbiórki, wykonaniem komory startowej i końcowej oraz przewiertowi - utrudnienia w ruchu w ulicy Ściegiennego ograniczono tylko do zamknięcia na czas robót jednego pasa ruchu - przypominają urzędnicy PIM.Do czwartku uzupełniona zostanie nawierzchnia przy nowej studni, zlokalizowanej w pasie jezdni, po czym kierowcy znów będą mogli korzystać z dwóch pasów ruchu na tym odcinku - dodają.

Wyprzedaż rocznika 2020! Skorzystaj już teraz! Zyskaj nawet do 30.000 zł! Auto Compol Renault i Dacia zaprasza! Tel: 512 295 955
REKLAMA

Coraz bliżej jest również do końca robót na ul. Kordeckiego po obu stronach ul. Ściegiennego - do ul. Albańskiej i do ul. Sielskiej. Wykonano już większość prac związanych z kanałem technologicznym i kanalizacją deszczową, ułożono większość krawężników. Trwa budowa nawierzchni jezdni, chodników, zjazdów i miejsc postojowych. Na ul. Kordeckiego pojawi się niebawem nowe oświetlenie. W ramach inwestycji nasadzone zostaną nowe drzewa oraz krzewy, a istniejące trawniki poddane będą regeneracji. Pojawią się też nowe ławki, stojaki rowerowe, kosze na śmieci oraz oznakowanie ulicy - wymieniają przedstawiciele PIM.

Zakończenie prac i wprowadzenie docelowej organizacji ruchu planowane jest na IV kwartał bieżącego roku.Reklama
Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Pierwszy śnieg w Poznaniu
2℃
0℃
Poziom opadów:
0.3 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
30.92 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro