Reklama
Reklama

Koronawius w Poznaniu: żołnierze budują punkt pobrań przy stadionie na ul. Bułgarskiej

Zdjęcie ilustracyjne | fot. DWOT

W związku z rosnącą liczbą pobrań wymazów w ostatnich dniach, Wielkopolski Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia podjął kroki, aby usprawnić tę procedurę. W porozumieniu ze Szpitalem Miejskim im. F. Raszei w Poznaniu oraz Wojskami Obrony Terytorialnej, uruchomiony zostanie duży punkt pobrań przy Stadionie Miejskim przy ulicy Bułgarskiej w Poznaniu.

Oprócz planowanego punktu przy stadionie, w tym tygodniu wielkopolski NFZ zawarł kolejne umowy na prowadzenie punktów pobrań w Poznaniu. Pacjenci ze skierowaniem lub wybierający się do sanatorium, od wtorku mogą korzystać z punktu pobrań prowadzonego przez spółkę Diagnostyka przy ulicy Serbskiej 7 w Poznaniu (parking Tesco).

Umowa zawarta ze Szpitalem Klinicznym Przemienienia Pańskiego UMP (przy ul. Długiej) pozwala na wydłużenie czasu pracy w punkcie pobrań wymazów przy ulicy Rokietnickiej 8, który do tej pory prowadzony był przez Szpital Kliniczny im. H. Święcickiego UMP (ul. Przybyszewskiego). Dzięki temu, że pacjentów obsługiwać będą teraz zespoły dwóch placówek, pobieranie wymazów do badań przebiegać będzie sprawniej, a punkt przy ul. Rokietnickiej czynny będzie dłużej - poinformowała Marta Żbikowska-Cieśla, rzecznik prasowy Wielkopolskiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia.

Kolejna inicjatywa, której celem jest zwiększenie dostępu do punktów pobrań, stała się możliwa dzięki współpracy z Miastem Poznań oraz Wojskami Obrony Terytorialnej. We wtorek żołnierze zaczęli przygotowania do ustawienia przy Stadionie Miejskim w Poznaniu dwóch namiotów, w których pobierane będą próbki do badań. Mobilny punkt pobrań powinien być gotowy do końca tego tygodnia. Punkt obsługiwany będzie przez żołnierzy WOT oraz Szpital Miejski im. F. Raszei w Poznaniu - dodaje rzeczniczka.

Do tej pory w Wielkopolsce zostało uruchomionych 39 punktów pobrań. 8 z nich znajduje się w Poznaniu. Listę można także znaleźć między innymi na stronie internetowej WOW NFZ.


Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

3℃
2℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
12 km
Stan powietrza
PM2.5
28.06 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro