Reklama

Koronawirus w Poznaniu. MPK wprowadza ograniczenia

fot. MPK

Od poniedziałku MPK Poznań ponownie ograniczyło obsługę bezpośrednią. Zmieniły się też zasady funkcjonowania Biura Rzeczy Znalezionych MPK Poznań.

W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo pasażerów oraz pracowników do odwołania ograniczona zostaje możliwość osobistego załatwiania spraw w biurach MPK Poznań. Przywrócone zostaje bezobsługowe biuro podawcze - pisma można będzie składać do skrzynki podawczej znajdującej się w wejściu do siedziby Spółki przy ul. Głogowskiej 131/133.

Prosimy jednak, aby w miarę możliwości ograniczyć korespondencję w formie papierowej (w celu eliminacji dróg ewentualnego zakażenia). Zachęcamy przede wszystkim do kontaktu telefonicznego lub poprzez pocztę elektroniczną. Taka procedura ma ograniczyć możliwość zakażenia i zapewnić maksymalny możliwy poziom bezpieczeństwa, jest podyktowana również dbałością o zachowanie ciągłości pracy miejskiego przewoźnika - informuje Agnieszka Smogulecka, rzecznik MPK.

O kontakt mailowy bądź telefoniczny prosimy również osoby poszukujące rzeczy pozostawionych w autobusie lub tramwaju. Ich odbiór z Biura Rzeczy Znalezionych będzie możliwy po wcześniejszym ustaleniu terminu wizyty. W takim przypadku prosimy o zasłanianie ust i nosa, zdezynfekowanie rąk lub korzystanie z rękawiczek, przebywanie podczas obsługi w wyznaczonym miejscu - dodaje.

Ponadto przedstawiciele MPK zachęcają też, aby drogą telefoniczną bądź mailową załatwiać także wszelkie inne sprawy, np. związane ze składaniem skarg i wniosków, czy też postępowaniami odszkodowawczymi i windykacyjnymi.


Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Będzie ślisko! IMGW ostrzega przed oblodzeniem dróg i chodników
4℃
0℃
Poziom opadów:
0.5 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
22.96 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro