Reklama
Reklama

Krzywoustego w fatalnym stanie pomiędzy A2 i Franowem: będzie remont?

fot. Piotr / archiwum

Na fatalny stan ulicy skarży się jeden z mieszkańców.

- Czy mogliby Państwo opisać tragiczny stan ul. Krzywoustego pomiędzy węzłem Krzesiny/A2 a wiaduktem Franowo? Jest to wizytówka Poznania, niestety od lat w fatalnym stanie - w każdą stronę po kilkaset dziur i przełomów - napisał do nas Jakub.

Studiujesz? Chcesz poznać pracę dla miasta? Zimowe staże studenckie w Urzędzie Miasta Poznania. Do 1 listopada br. aplikuj na www.poznan.pl/mim/staz/
REKLAMA

Stan ulicy na tym odcinku rzeczywiście jest fatalny. Zapytaliśmy Zarząd Dróg Miejskich o planowane inwestycje w tym rejonie. - W tym roku przewidziane są naprawy na ul. Krzywoustego na części wyjazdowej z Poznania (na odcinku od wyjazdu z Giant w kierunku wiaduktu Franowo) - wyjaśnia Marcin Idczak z ZDM.

Ale to nie koniec. - Przygotowana jest dokumentacja na wzmocnienie nawierzchni na całym wspomnianym przez Czytelnika odcinku (część wjazdowa i wyjazdowa z Poznania). Prace będą odbywać się w podobnym zakresie jak obecnie na ulicy Warszawskiej. Między innymi zerwana i ułożona zostanie nowa nawierzchnia - dodaje.

Inwestycja ma się odbywać etapami w najbliższych latach. Wszystko zależy od dostępnych środków finansowych.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

9℃
5℃
Poziom opadów:
9.3 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
14.73 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro