Reklama
Reklama

Na północnym brzegu Jeziora Maltańskiego w końcu powstanie szersza ścieżka pieszo-rowerowa?

fot. Google Street View

Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji przedstawiły listę inwestycji planowanych na najbliższy czas.

Listę zaprezentowano w trakcie posiedzenia Komisji Kultury Fizycznej i Turystyki Rady Miasta. Jak podaje Biuletyn Miejski, wśród planowanych inwestycji wymieniono m.in. poprawę oświetlenia stadionu na Golęcinie, a także modernizację ogrodzenia stadionu, czy budowę trybuny głównej. Kolejna ważna inwestycja to budowa basenu przy ulicy Taborowej oraz zagospodarowanie terenów Warty Poznań.

Interesujesz się zdrowym odżywianiem? Chcesz zostać dietetykiem? Nie zwlekaj! Ostatnie wolne miejsca!
REKLAMA

Nad Jeziorem Maltańskim na remont czekają hangary, a także ścieżka rowerowa na północnym brzegu, która od lat czeka na poszerzenie i oświetlenie. Czy jest realna szansa na przeprowadzenie tej inwestycji? - Dyrektor POSiR w trakcie posiedzenie Komisji Sportu przedstawił inwestycje, które naszym zdaniem są najpilniejsze do wykonania. To, czy zostaną zrealizowane, zależy od kondycji finansowej miasta i decyzji radnych - mówi FIlip Borowiak z POSiR.

Już dziś wiadomo, że przyszłoroczny budżet Poznania będzie budżetem cięć. Pandemia znacznie komplikuje sytuację, a tym samym z wielu inwestycji trzeba będzie zrezygnować. Ich losy będą się ważyć w najbliższych tygodniach.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

17℃
13℃
Poziom opadów:
4.2 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
20.66 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro