Reklama
Reklama

Linie historyczne kończą sezon. Po raz ostatni w tym roku wyjadą na trasy

fot. ZTM

To już ostatnia w tym roku szansa na sentymentalną podróż historycznym taborem.

26 i 27 września, to ostatnie dni funkcjonowania linii turystycznych, obsługiwanych historycznym taborem MPK Poznań (choć w najbliższy weekend na trasę linii 100 wyjedzie również Jelcz M11 z Klubu Sympatyków Transportu Miejskiego z Wrocławia).

Na linii 0 w sobotę będzie można obejrzeć Poznań z pokładu tramwaju 105N, a w niedzielę kursować będą tramwaje 102N oraz typu N+ND. Trasa pierwszego kursu (start o godz. 11.30 z pl. Wielkopolskiego) tradycyjnie jest wydłużona w taki sposób, aby pasażerowie mogli zwiedzić Muzeum Komunikacji Miejskiej znajdujące się na terenie zajezdni MPK Poznań przy ulicy Głogowskiej - informuje Bartosz Trzebiatowski, rzecznik ZTM.

Na linii 100 w sobotę będą kursowały: Ikarus 260 (który w ubiegłym roku podczas Międzynarodowego Zlotu Ikarusów w Cottbus, uzyskał I miejsce w kategorii najpiękniejszych autobusów zabytkowych) oraz MAN NG313 i Jelcz M11. Natomiast w niedzielę na trasę wyjadą Jelcz PR110 oraz - tak, jak w sobotę - MAN NG313 i Jelcz M1 - dodaje.

Bilety sprzedawane są przez obsługę w pojazdach kursujących na liniach nr 0 i 100. Możliwa jest płatność tylko gotówką. Bilety te nie obowiązują na pozostałych liniach organizowanych przez ZTM.

Przypominamy również, że w ten weekend będzie też ostatnia w tym roku szansa, by przejechać się Maltanką. Pisaliśmy o tym tutaj.

Reklama
Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

13℃
4℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
17.67 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro