Reklama
Reklama

Poznań: ostatnie dni z darmową komunikacją dla uczniów szkół podstawowych

fot. ZTM

Do tej pory uczniowie szkół podstawowych jeździli poznańską komunikacją miejską bezpłatnie. Sytuacja zmieni się od 1 października.

Już od początku września dostępne jest w taryfie ZTM Poznań specjalna oferta dla uczniów szkół podstawowych - bilet w cenie 60 zł na całą sieć ważny od 1 października do 30 września następnego roku.

Studiujesz? Chcesz poznać pracę dla miasta? Zimowe staże studenckie w Urzędzie Miasta Poznania. Do 1 listopada br. aplikuj na www.poznan.pl/mim/staz/
REKLAMA

Co ważne wszystkie bilety okresowe zapisywane są na imiennej karcie PEKA, dlatego warunkiem korzystania z promocji jest jej posiadanie.

Przypominamy, że z rocznego biletu specjalnego w preferencyjnej cenie 60 zł za cały rok (5 zł na miesiąc) będą mogli korzystać uczniowie szkół podstawowych których siedziba znajduje się na terenie Poznania lub jednej z 19 gmin objętych porozumieniami międzygminnymi. Do grona gmin objętych porozumieniem transportowym zaliczają się: Czerwonak, Dopiewo, Duszniki, Kaźmierz, Kleszczewo, Komorniki, Kostrzyn, Kórnik, Luboń, Mosina, Murowana Goślina, Pobiedziska, Puszczykowo, Rokietnica, Suchy Las, Swarzędz, Szamotuły, Tarnowo Podgórne i Zaniemyśl.

Do każdej karty PEKA lub PEKA Junior przypisane jest osobne, indywidualne konto w systemie PEKA. Dlatego składając kilka wniosków przez Internet (np. dla dwójki dzieci), należy podać dwa odrębne adresy e-mail, dla każdego dziecka osobne na które właściciel karty będzie otrzymywał np. potwierdzenie dokonania zakupu biletu lub doładowania tPortmonetki przez Internet - przypomina Bartosz Trzebiatowski, rzecznik ZTM w Poznaniu.

Kartę PEKA lub PEKA Junior może odebrać wnioskodawca bądź osoba przez niego wskazana na podstawie pisemnego upoważnienia. Wyrobienie pierwszej imiennej karty PEKA jest bezpłatne - dodaje.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

9℃
5℃
Poziom opadów:
9.3 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
14.44 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro