Reklama
Reklama

Aż 5 firm chce zająć się inwestycją przy ul. Mateckiego

fot. PIM

Spółka Poznańskie Inwestycje Miejskie otworzyła oferty nadesłane do przetargu, który ma wyłonić wykonawcę prac związanych z budową chodnika oraz kanalizacji deszczowej, sanitarnej i wodociągu w ul. Mateckiego wraz z przebudową oświetlenia.

Wpłynęło pięć ofert. Rozpoczęliśmy ich weryfikację. Cztery mieszczą się w kwocie, jaką zamierzamy przeznaczyć na realizację tej inwestycji - mówi Marcin Gołek, wiceprezes zarządu spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Studiujesz? Chcesz poznać pracę dla miasta? Zimowe staże studenckie w Urzędzie Miasta Poznania. Do 1 listopada br. aplikuj na www.poznan.pl/mim/staz/
REKLAMA

Wybrany w postępowaniu przetargowym wykonawca ma wybudować po wschodniej stronie ulicy dwa chodniki, których łączna dłuość wyniesie okołó 600 metrów. Ma też powstać w tym miejscu kanalizacja deszczowa. Wykonawca będzie również odpowiedzialny za przebudowę oświetlenia wzdłuż ulicy. W ramach tej samej inwestycji w ul. Mateckiego powstanie sieć wodociągowa i kanalizacyjna z przyłączami do posesji.

Obecnie ul. Mateckiego, w okolicy której prowadzone są liczne inwestycje mieszkaniowe, ma chodnik tylko na liczącym ok. 200 metrów odcinku wzdłuż osiedla mieszkaniowego. Na pozostałej długości jest tylko gruntowe pobocze. Nowy chodnik będzie miał 2 metry szerokości. Powstaną też perony autobusowe o szerokości 2,5 metra - przypominają Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Zakończenie wszystkich prac wraz z uzyskaniem niezbędnych zezwoleń ma nastąpić najpóźniej po 210 dniach od podpisania umowy. W ciągu trzech miesięcy ma powstać kanalizacja deszczowa i sanitarna oraz chodnik na odcinku od ul. Obornickiej do początku istniejącego ciągu pieszego przy osiedlu mieszkaniowym. 150 dni po podpisaniu umowy ma zakończyć się budowa wodociągu, kanalizacji sanitarnej i deszczowej oraz drogi dla pieszych na odcinku od końca istniejącego chodnika do skrzyżowania z ul. Marka z Aviano - dodają PIM.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

14℃
7℃
Poziom opadów:
1.3 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
27.70 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro