Reklama
Reklama

Tramwaj na Naramowice: rusza przebudowa skrzyżowania Naramowicka/Serbska. Kierowców czekają utrudnienia!

fot. PIM

Trwają prace związane z budową trasy tramwajowej na Naramowice.

Jednym z elementów inwestycji jest przebudowa skrzyżowania ulic Naramowickiej i Serbskiej. - Na czas budowy w tym miejscu torowiska wraz z infrastrukturą towarzyszącą konieczne jest wyłączenie południowej części skrzyżowania z ruchu. Aby możliwe ułatwić poruszanie się w tym rejonie, już w lipcu rozpoczęła się budowa tymczasowego układu drogowego, który umożliwi przełożenie ruchu na jedną z jezdni ul. Serbskiej - tłumaczy Grzegorz Bubula, wiceprezes PIM.

Interesujesz się zdrowym odżywianiem? Chcesz zostać dietetykiem? Nie zwlekaj! Rekrutacja trwa.
REKLAMA

Tymczasowy układ drogowy pozwoli m.in. na zachowanie dwukierunkowego przejazdu Serbską. Odpowiednie przewiązki zostały już wybudowane, a w środę tymczasowe przejazdy testował autobus miejski. Wszystko poszło zgodnie z planem, więc można przygotowywać się do zmian w układzie drogowym.

- Wprowadzenie zmiany organizacji ruchu planowane jest na noc z 7 na 8 sierpnia. Wyłączona zostanie południowa część skrzyżowania, a ruch zostanie poprowadzony północną częścią. Pojazdy jadące od strony ronda Solidarności będą poruszać się jednym pasem w taki sposób, aby w miejscu zakończenia buspasa autobusy miały priorytet (nie przewiduje się dodatkowej sygnalizacji świetlnej, ruch odbywać się będzie na zasadach ogólnych). Następnie cały ruch zostanie skierowany na północną jezdnię. Po minięciu skrzyżowania z ul. Naramowicką, pojazdy jadące od strony ronda Solidarności przejadą na południową jezdnię (na wysokości stacji paliw). Przejazd przez skrzyżowanie od strony mostu Lecha będzie odbywał się również jednym pasem z uwzględnieniem priorytetu dla komunikacji publicznej. Przystanki autobusowe Naramowicka/Serbska w tym etapie prac pozostaną w dotychczasowych lokalizacjach, jednak zmieni się sposób dojścia do nich (uzależniony od postępu prac) - podały w swoim komunikacie PIM.

Ponadto nie skręcimy w lewo z Serbskiej w Naramowicką. Dojazd od posesji przy ul. Naramowickiej 31-47 zostanie zapewniony zgodnie z pozostałym ruchem jednokierunkowym od ul. Wilczak do ul. Serbskiej, wzdłuż placu budowy na ul. Naramowickiej.

Ruch pieszych i rowerzystów zostanie zachowany, ale umiejscowienie przejść będzie zmieniać się wraz z postępem prac. Zamknięte pozostanie przejście po zachodniej stronie ul. Naramowickiej.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

22℃
8℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
9 km
Stan powietrza
PM2.5
11.97 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro