Reklama
Reklama

Już w weekend duże zmiany komunikacyjne na Naramowicach. Jak sobie z nimi radzić?

fot. PIM

Poznańskie Inwestycje Miejskie radzą między innymi jak omijać zamknięte odcinki ulicy Naramowickiej.

Dla osób poruszających się ulicą Naramowicką najbliższe miesiące z pewnością nie będą należały do łatwych, ale budowa nowej trasy tramwajowej, wyczekiwanej przez mieszkańców, musi nieść ze sobą utrudnienia. Zmiany w organizacji ruchu wejdą w życie już w nocy z piątku na sobotę.

- Na północy Poznania należy liczyć się z objazdami i zmianami w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej, dlatego prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności w rejonie prac oraz zwracanie uwagi na bieżące oznakowanie. Warto rozważyć opcję pozostawienia samochodu w domu na rzecz autobusów, dla których przygotowaliśmy siatkę buspasów. Liczymy, że dzięki nim pasażerowie sprawnie dojadą do celu - mówi Justyna Litka, prezes spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Jak informowaliśmy już wcześniej, zamknięte zostaną dwa odcinki Naramowickiej - od Słowiańskiej do Naramowickiej 31 oraz od Serbskiej do Lechickiej. Przejezdne w obu kierunkach pozostaną ulice przecinające ul. Naramowicką: Serbska oraz ul. Włodarska/Ziarnista. Wciąż będzie można dojechać do posesji znajdujących się przy Naramowickiej na zamkniętych odcinkach.

Spore zmiany zaszły w rejonie skrzyżowania Lechicka / Naramowicka, dlatego warto zapoznać się z poniższą wizualizacją:

- W ramach zasadniczej zmiany organizacji ruchu, na ul. Lechickiej wprowadzony zostanie zakaz poruszania się pojazdów o masie powyżej 16 ton. Będzie obowiązywał na odcinku między ul. Serbską a rondem Obornickim w godzinach szczytu porannego (między 7:00 a 9:00) i popołudniowego (między 15:00 a 18:00) - podkreślają PIM.


Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

27℃
18℃
Poziom opadów:
0.1 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
7.69 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro