Reklama
Reklama

S11 Kórnik - Ostrów Wielkopolski coraz bliżej

fot. archiwum

GDDKiA podpisała umowę z nową firmą, która wykona Studium Ekonomiczno-Techniczno-Środowiskowe dla tej inwestycji.

W październiku ubiegłego roku informowaliśmy, że trasa S11 między Kórnikiem i Ostrowem Wielkopolskim jeszcze nie zaczęła powstawać, a już są z nią problemy. W styczniu 2018 roku GDDKiA podpisała umowę z firmą JPL Project na opracowanie projektowe dla tego odcinka drogi. Dzięki przygotowaniu studium korytarzowego można było zorganizować spotkania informacyjne z mieszkańcami gmin, przez które przebiegać będzie droga. W czerwcu 2019 roku okazało się jednak, że wykonawca ma problemy finansowe. GDDKiA odstąpiła od umowy naliczając jednocześnie wykonawcy kary umowne. Ogłoszono też nowy przetarg na wybór firmy, która zajmie się opracowaniem.

Praktyczny zawód w 2 lata! Niskie czesne! Sprawdź! Technik Usług Kosmetycznych w 2 lata! Nie zwlekaj! Rekrutacja trwa!
REKLAMA

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad poinformowała, że podpisano umowę z nową firmą, której zadaniem będzie wykonanie Studium Ekonomiczno-Techniczno-Środowiskowego wraz z uzyskaniem decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach oraz Koncepcję Programową z dokumentacją geologiczno-inżynierską dla S11 na odcinku Kórnik - Ostrów Wielkopolski. - Zadanie o wartości 13 148 226,45 zł zrealizuje w terminie 45 miesięcy od dnia podpisania umowy firma Schuessler-Plan Inżynierzy - wyjaśnia Alina Cieślak z GDDKiA.

- Na odcinku pomiędzy Kórnikiem i Ostrowem Wielkopolskim planowana droga ekspresowa ominie Środę Wielkopolską i Pleszew. Połączy również odcinek S11 na południe od Poznania i autostrady A2 z istniejącą obwodnicą Jarocina oraz Ostrowa Wielkopolskiego - dodaje.

Co z pozostałymi odcinkami S11 w Wielkopolsce? Opracowanie Studiów Ekonomiczno-Techniczno-Środowiskowych trwa dla odcinków Szczecinek - Piła, Ujście - Oborniki, Oborniki - Poznań (wraz z obwodnicą Obornik), a także Ostrów Wielkopolski - Kępno.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

23℃
17℃
Poziom opadów:
1.9 mm
Wiatr do:
26 km
Stan powietrza
PM2.5
4.88 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro