Reklama
Reklama

Dworzec Rataje bez nawierzchni. Zobacz jak wygląda!

fot. PIM

Trwają prace związane z przebudową dworca autobusowego na Ratajach.

Koronawirus nie powstrzymuje prac związanych z przygotowaniem Dworca Rataje do przebudowy pobliskiego ronda. - Trwają prace rozbiórkowe. Rozpoczęła się równocześnie budowa kanałów dla przewodów monitoringu obiektu i zasilania autobusów elektrycznych. Przygotowywane jest również podłoże pod betonową konstrukcję placu postojowego - mówi Grzegorz Bubula, wiceprezes zarządu spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Na dworcu nie tylko pojawi się nowa nawierzchnia placu manewrowego i postojowego, ale też wyremontowane zostaną perony. W ramach prac zostaną dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. - Według harmonogramu remont nawierzchni dworca potrwa do końca czerwca i wówczas rozpoczną się pozostałe roboty drogowe przewidziane w ramach przebudowy ronda Rataje - wyjaśniają PIM.

Przebudowa ronda Rataje zakłada powstanie wydzielonego, cichego torowiska tramwajowo-autobusowego, zmianę konstrukcji jezdni i budowę dodatkowych pasów ruchu. - Wydłużeniu ulegną istniejące przystanki, a nowe perony będą obsługiwały zarówno tramwaje, jak i autobusy. W okolicy ronda powstaną nowe chodniki, ścieżki rowerowe i mała architektura. Wykonawca przebuduje i rozbuduje oświetlenie drogowe, monitoring wizyjny, kanalizację teletechniczną i sygnalizację świetlną - dodają.

Wszystkie prace mają się zakończyć pod koniec przyszłego roku.


Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

22℃
9℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
7.14 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro