Reklama
Reklama

Niedziela handlowa. Dziś autobusy podjeżdżają pod centra handlowe, w których czynne mogą być tylko nieliczne sklepy

fot. ZTM

Przypominamy - 5 kwietnia obowiązuje sobotni rozkład jazdy ze zmianami.

Linie autobusowe nr 180 i 184 funkcjonują zgodnie z sobotnim rozkładem jazdy (według obecnie obowiązującego - specjalnego rozkładu jazdy). Dodatkowo autobusy linii 180 wykonywać będą kursy do centrum handlowego przy ul. Sycowskiej, a autobusy linii 184 obsługiwać będą przystanki przy centrum handlowym przy ul. Szwajcarskiej.


Na liniach podmiejskich w niedzielę (5 kwietnia) komunikacja odbywać się będzie według świątecznego rozkładu jazdy. Dodatkowo autobusy linii nr 611, 703, 705 i 707 będą obsługiwały przystanek - Sycowska/Centrum Handlowe. Natomiast linie autobusowe nr 811, 812, 813 obsługiwały będą przystanek Swadzim/Auchan
- zapowiadał Bartosz Trzebiatowski, rzecznik ZTM.


Przypominamy też ze względu na pandemię znacznie ograniczono działalność chociażby galerii handlowych. Otwarte pozostają jedynie markety spożywcze, galerie, czy markety. Przypominamy też, że zgodnie z kolejnymi ograniczeniami wprowadzonymi w związku z korona wirusem w weekendy wielkopowierzchniowe sklepy budowlane są zamknięte.

Jak już wielokrotnie informowaliśmy od 1 kwietnia w sklepach obowiązują nowe obostrzenia. Jednorazowo do środka wejść mogą tylko trzy osoby na jedną kasę - czyli jeśli w sklepie jest 6 kas może to być maksymalnie 18 osób. Co ważne od 2 kwietnia od godziny 10:00 do 12:00 sklepy i punkty usługowe mogą obsługiwać jedynie osoby powyżej 65. roku życia. Wszyscy klienci muszą też robić zakupy w jednorazowych rękawiczkach. W sobotę przed wejściami do sklepów tworzyły się ogromne kolejki.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

22℃
9℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
6.62 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro