Reklama
Reklama

Co z tramwajem na Naramowice? "Tam nic się nie dzieje"

fot. czytelnik

Do naszej redakcji docierają sygnały od zaniepokojonych czytelników.

- Budowa tramwaju na Unii Lubelskiej idzie pełną parą i prawdopodobnie koniec będzie przed czasem. Niestety nie można tego powiedzieć o tramwaju na Naramowice. Zapewnianie urzędników, że wszystko będzie oddane na czas robi się śmieszne, bo zapewnienia te trwają od dwóch lat. Marketing na medal, raz na parę miesięcy zburzą jedną lepiankę i ludzie z PIM-u latają nad nią dronami, jakby co najmniej zbudowali drapacz chmur w parę dni - pisze nasz czytelnik.

W tej samej sprawie napisał do nas inny czytelnik, Adam. - Oczywiście uwaga wszystkich jest teraz skupiona na walce z koronawirusem. Tym niemniej z zapewnień władz Poznania wynikało, że na początku marca rozpocznie się zasadniczy front robót. Miały też już być wykonane wszystkie rozbiórki. Z moich obserwacji wynika, że na terenie inwestycji przez cały marzec nic się nie działo. Czy mieszkańcy mają powody sądzić, że budowa ulegnie opóźnieniu w związku z epidemią - pyta.

Co na to Poznańskie Inwestycje Miejskie? - Zgodnie z wcześniej przekazywanymi informacjami, w chwili obecnej trwa procedura uzyskiwania decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej, a przekazywany harmonogram nie uległ zmianom - zapewnia Maja Chłopocka-Nowak z PIM. - Zwracając uwagę na trudne warunki w jakich realizowane są teraz inwestycje należy podkreślić, że zarówno pracownicy spółki, ale również jednostki miejskie i generalny wykonawca robią wszystko, aby obecna sytuacja w żadnym stopniu nie wpłynęła negatywnie na realizację procesu inwestycyjnego. Tak więc nasza deklaracja jest aktualna, zrobimy wszystko, by prace ruszyły w maju - dodaje.

Zgodnie z planem tramwaje mają pojechać nową trasą na przełomie 2021 i 2022 roku.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

22℃
9℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
7.14 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro