Reklama
Reklama

Dodatkowe koperty dla dostaw pojawią się w okolicach Starego Rynku. To niejedyne zmiany

fot. ZDM

Łącznie będą funkcjonować 22 koperty dedykowane pojazdom dostawczym.

Już wkrótce kierowcy samochodów dostawczych, a przede wszystkim przedsiębiorcy działający w rejonie Starego Rynku będą mogli korzystać z dodatkowych kopert dla dostaw. Co ważne jednocześnie od 6 kwietnia zmienią się godziny, w których będzie można dostarczać w rejon Starego Rynku towary do sklepów, barów, czy restauracji w przypadku gdy nie parkuje się na kopertach dla dostaw.

Zgodnie z nowymi zasadami dostawcy będą mogli wjeżdżać na ulice wokół i na płytę Starego Rynku (objęte zakazem ruchem) w godzinach od 6 do 10. To dlatego, że później w tym rejonie pojawia się wielu turystów, a lawirujące pomiędzy nimi samochody dostawców powodują duże zagrożenie. Choć obecnie ruch na ulicach, chodnikach i samej płycie Starego Rynku jest niewielki, to wprowadzona zmiana powoli przyzwyczaić się kierowcom do nowych zasad
- informuje ZDM.
Całodobowo dostawcy będą mogli natomiast parkować na kopertach dla dostaw. Przy czym przypominamy, że zgodnie z obowiązującymi regulacjami mogą to robić do 15 minut (czas mierzony na specjalnym zegarze wkładanym za szybę) - dodaje.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

22℃
9℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
6.34 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro