Reklama
Reklama

Ruszają wyburzenia w Starej Rzeźni. Prawie dwa miesiące utrudnień

materiały prasowe / archiwum

Zmiany w organizacji ruchy wprowadzone zostaną na ul. Północnej w rejonie skrzyżowania z ul. Garbary oraz na ul. Grochowe Łąki.

Zmiany polegać będą na wygrodzeniu chodnika oraz prawego pasa ul. Północnej i przeniesieniu ruchu pieszego tymczasowym przejściem na drugą stronę ulicy. Ruch pojazdów w kierunku centrum na skrzyżowaniu z ul. Garbary odbywać się będzie ze środkowego pasa - informuje ZDM.
Ponadto wygradzane będą miejsca w strefie płatnego parkowania w rejonie skrzyżowania, a następnie miejsca po północnej stronie ul. Grochowe Łąki - dodaje.

Utrudnienia spowodowane są rozbiórką budynków na terenie zespołu Starej Rzeźni i mają potrwać do 23 maja.


Przypomnijmy. W połowie 2018 roku właścicielem Starej Rzeźni przy ulicy Garbary stał się Vastint Poland. Kompleks, o którym mowa powstał w 1900 roku. Przez lata funkcjonowała tu rzeźnia, która na początku swojej działalności należała do najnowocześniejszych w Europie. Czasy świetności ma dawno za sobą, a na terenie Starej Rzeźni odbywały się przede wszystkim wydarzenia kulturalne oraz pchli targ. Teraz szwedzka firma zamierza na tej działce wybudować osiedle.


Wstępna koncepcja urbanistyczna zakłada połączenie współczesnych rozwiązań architektonicznych z historycznym kontekstem miejsca. Na terenie nieruchomości zachowały się zabudowania z przełomu XIX i XX wieku, m.in. hala główna, kotłownia, maszynownia, wieża wodna, z których część po rewitalizacji będzie stanowić atrakcyjną, centralną część nowego założenia. Powstanie tu ogólnodostępna przestrzeń o funkcjach handlowych i artystyczno- wystawienniczych. Pozostała część działki zostanie przeznaczona głównie na funkcje mieszkalne z elementami usług. Prace koncepcyjno-projektowe potrwają dwa lata. Mam nadzieję, że ich ostateczny kształt spotka się z przychylnym przyjęciem ze strony mieszkańców Poznania - mówił zaraz po przejęciu terenu Roger Andersson, Dyrektor Zarządzający Vastint Poland. W ubiegłym roku, kiedy inwestor spotkał się z radnymi ze Starego Miasta zapewniał, że o wszelkich zmianach będzie informował miejskiego konserwatora zabytków.


Jak wcześniej informowaliśmy nową lokalizacją dla targu staroci, który przez kilkanaście lat odbywał się na terenie Starej Rzeźni będzie parking przed Centrum Handlowym M1.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

22℃
9℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
6.62 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro