Reklama
Reklama

Jeszcze mniej pociągów na wielkopolskich torach

fot. Czytelnik

Zmiany wprowadzone zostaną od 30 marca i potrwają do 13 kwietnia.

W związku z kolejnymi ograniczeniami, mającymi na celu przeciwdziałanie rozprzestrzenianiu się koronawirusa organizator przewozów - Województwo Wielkopolskie podjął trudną decyzję o dalszej korekcie w kursowaniu pociągów.


Sytuacja, w jakiej się znaleźliśmy, pokazuje, jak wielką rolę w życiu naszego społeczeństwa odgrywa transport zbiorowy. Umożliwia wielu mieszkańcom dotarcie do pracy, szkoły, ośrodków zdrowia oraz przemieszczanie się w celu zacieśniania kontaktów z rodziną czy znajomymi. Dzisiaj te kontakty zostały ograniczone, wiele osób pozostało w swoich domach. Jednak nie wszyscy mogą pracować zdalnie. M.in. osoby odpowiedzialne za ciągłość funkcjonowania państwa, lekarze, pielęgniarki, ratownicy medyczni, pracownicy aptek, sklepów muszą bezpiecznie dotrzeć do swoich miejsc pracy - informują przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu.

Mając na uwadze powyższe, kierując się wprowadzonymi ograniczeniami, pozostawiliśmy połączenia, których realizacja stanowi niezbędne minimum dla zachowania ciągłości transportu i umożliwi dojazd do/z miejsc pracy. Jednocześnie wszędzie, gdzie to konieczne i możliwe, połączenia będą realizowane przez wydłużone składy, aby rozlokować pasażerów na jak największej przestrzeni. Wprowadzane zmiany kierowane są również troską o wszystkich pracowników kolei - dodają.

Podróżujący proszeni są o sprawdzanie od 30 marca 2020 r. do 13 kwietnia 2020 r. aktualnego rozkładu jazdy na stronach przewoźników oraz tutaj.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

22℃
11℃
Poziom opadów:
0.8 mm
Wiatr do:
25 km
Stan powietrza
PM2.5
5.05 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro