Reklama
Reklama

Wolontariuszka pomagająca w szpitalu dostała mandat za brak biletu w SPP. ZDM deklaruje pomoc pracownikom służby zdrowia

fot. ZDM

Opłaty w Strefie Płatnego Parkowania nie zostaną zniesione, ale ZDM "szuka rozwiązań".

Historię wolontariuszki, studentki Uniwersytetu Medycznego, opisuje Radio Poznań. Kobieta zgłosiła się do pomocy w szpitalu przy ulicy Długiej. Gdy przyjechała do szpitala na nocną zmianę, SPP już nie działała - nie musiała więc pobierać biletu za parkowanie. Dyżur skończyła jednak o 10.00 i zapomniała, że powinna zapłacić za parkowanie przez dwie godzinny, a więc od 8.00 rano. Studentka przyznała, że nie ma pretensji o wystawienie jej mandatu w wysokości 150 złotych, ale nie rozumie dlaczego Poznań nie zdecydował się na zniesienie opłat w SPP w obecnej sytuacji.

Władze Poznania tłumaczyły wielokrotnie, że utrzymanie opłat w SPP zapewnia rotację na miejscach parkingowych i dlatego nic się w tej kwestii nie zmieni. Drogowcy chcą jednak pomóc pracownikom służby zdrowia. - Mając na uwadze sytuację szpitali oraz służb zaangażowanych w zwalczanie epidemii, Zarząd Dróg Miejskich szuka okresowych rozwiązań w zakresie parkowania. Na uzasadniony wniosek poszczególnych instytucji proponowane są konkretne rozwiązania uzależnione m.in. od lokalizacji placówki. Pisemne wnioski instytucje mogą kierować do ZDM drogą mailową na adres: [email protected] Dodatkowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu 61 8515 070 - informuje ZDM.

Przypomnijmy, że władze Poznania zapowiedziały, że planowana od 1 kwietnia podwyżka opłat za SPP zostanie przesunięta w czasie i wejdzie w życie dopiero od 1 czerwca.


Reklama

Najpopularniejsze komentarze

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

18℃
3℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
20 km
Stan powietrza
PM2.5
18.76 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro