Reklama
Reklama

ZTM apeluje o stosowanie się do zaleceń rządu. Nie ma jednak możliwości kontroli pasażerów

fot. ZTM

Od środy pasażerowie komunikacji miejskiej muszą pamiętać o kolejnych zmianach.

Pisaliśmy już o rządowym rozporządzeniu, na podstawie którego w konkretnym pojeździe będzie mogła przebywać jedynie liczba pasażerów równa połowie liczby miejsc siedzących.

O pomyśle negatywnie wypowiedział się już Mariusz Wiśniewski. Popołudniu swój komunikat w tej sprawie wydał Zarząd Transportu Miejskiego.

- Z uwagi na fakt, że Zarząd Transportu Miejskiego w Poznaniu nie ma możliwości istotnego zwiększenia liczby kursów - ponieważ powody stojące za dotychczasowymi decyzjami odnośnie sukcesywnie ograniczanej komunikacji miejskiej nadal pozostają aktualne - apelujemy do pasażerów o stosowanie się do obostrzenia dotyczącego zajmowania wyłącznie połowy miejsc siedzących. Warto podkreślić, że nawet powrót do funkcjonowania transportu bez żadnych ograniczeń - w rytmie zwykłego rozkładu dnia roboczego - nie pozwoliłby zapewnić warunków podróży wskazanych przez Ministerstwo Zdrowia - poinformowano.

- Dlatego apelujemy do pasażerów, żeby każdy kto nie musi się przemieszczać - pozostał w domu. Pasażerów, którzy będą korzystali z transportu publicznego prosimy stosowanie się do wprowadzonych zakazów, tym bardziej, że ZTM i MPK nie mają możliwości aby bezpośrednio pilnować respektowania tego ograniczenia.Prosimy pasażerów o odpowiedzialne korzystanie z transportu publicznego - jeśli połowa miejsc siedzących będzie zajęta, apelujemy o pozostanie na przystanku i oczekiwanie na kolejny kurs - dodano.

Na wszystkich pojazdach pojawią się specjalne oznaczenia, przygotowane przez władze państwowe.

Reklama

Najpopularniejsze komentarze

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

14℃
-1℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
16 km
Stan powietrza
PM2.5
24.14 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro