Reklama
Reklama

Wronki będą mieć obwodnicę. Podpisano umowę z wykonawcą

fot. WZDW w Poznaniu

We wtorek w poznańskim Urzędzie Marszałkowskim podpisano umowę z wykonawcą nowej trasy.

Wielkopolski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Poznaniu podpisał umowę z firmami Colas Polska i Most Sp. z o.o. na budowę obwodnicy Wronek. - W ramach inwestycji realizowanej w systemie "buduj" przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego, powstanie obwodnica o długości 5,2 km. Jej początek jest zlokalizowany przy ulicy Szamotulskiej w ciągu drogi wojewódzkiej nr 184 w Nowej Wsi (Gmina Wronki), a koniec - na rondzie w ciągu drogi wojewódzkiej nr 182 przed miejscowością Smolnica - wyjaśnia WZDW w Poznaniu.

Obwodnica ma sprawić, że z Wronek wyprowadzony zostanie ruch tranzytowy. - Zakres robót obejmuje budowę: wiaduktu kolejowego nad linią PKP, wiaduktu nad drogą prowadzącą do miejscowości Stróżki, trójprzęsłowego mostu nad Wartą, trzech rond, przepustów drogowych, dróg dojazdowych do terenów przyległych, chodników i ciągów pieszo-rowerowych w obrębie skrzyżowań - dodaje.

Inwestycja będzie kosztować ponad 81 milionów złotych, z czego prawie 66 mln złotych pochodzi z unijnego dofinansowania. Prace mają się zakończyć w 2022 roku.

Reklama
Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

18℃
3℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
20 km
Stan powietrza
PM2.5
18.76 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro